Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek egy bölcsész...

Szerintetek egy bölcsész magyar vagy más szakot végzett ember mennyi könyvet olvas el élete során? Ki a legműveltebb ember vagy ki volt, aki a legtöbbet olvasta?

Figyelt kérdés
Az is lehet nem igazán vannak erről egzakt adatok.
2014. nov. 5. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lebontani ezeket a tévhiteket, hogy a bölcsész olvas, a mérnök matekozik, stb. Egyszer találkoztam egy orosz lánnyal Németországban, naponta olvasott ki új könyvet (ebből állt az élete, könyvolvasás meg nyelvtanulás - 10 hónap alatt megtanult németül C1 szinten) és azt hiszem agrármérnökire járt a sulinkban.
2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a legműveltebb ember címet bárki megkaphatná, mivel ezt elég nehéz lenne versenyeztetni.

Egy magyar szakos nyilván sokat olvas, hiszen sok a kötelező szépirodalom és mindegyikhez tartozik szakirodalom. Valamint valószínűtlen, hogy olyan ember menne magyar szakra, aki nem olvas sokat. Pontos számot nem lehet mondani.

2014. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Magyar szakos vagyok. Ebben a félévben éppen 4 olyan tárgyam van, amire olvasni kell (szépirodalmat, nem szakirodalmat), van, amelyikre csak egy-egy novellát, de alapvetően kijelenthetjük, hogy mondjuk tanóránként 10-18 könyvet kell elolvasni. De ez általában nem fér bele az időbe, bármennyire is igyekszik az ember, ezért az más kérdés, ki mennyit olvas el belőlük. Persze olvasok kedvtelésből is, fel szoktam írni, miket, eddigi rekordom (apukámmal versenyeztem) évi 102 regény.


Azzal is egyetértek, hogy nincs olyan, hogy legműveltebb, mert én például többet tudok az irodalomról az átlag embernél, de más dolgokban meg más ember műveltebb nálam sokkal. Megint más kérdés, hogy magyar szakon is vannak irodalmár és nyelvész beállítottságú emberek, én inkább az utóbbi vagyok.

2014. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt meg szabad kérdezni, ha tényleg dokumentálod, hogy miket olvastál és eddig összesen hány könyvet X évesen? (bár ezt ide nem lehet kiírni gondolom) Ez szélesítené az én látókörömet is. Köszönöm a válaszaitokat!
2014. nov. 7. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nem tudom megmondani, mert csak adott években adtam össze, nem mindig. De a minimum olyan 20 szokott lenni évente, a maximum 102 volt. Manapság (tizenéves korom óta) úgy évi 50 az átlag. Nagyjából 8 éves korom óta írom össze, 21 éves vagyok, számold ki. Gyerekként (alsós koromban) még évi 4-8 volt az átlag, felsősként évi 20-50.
2014. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És csak a teljes köteteket írom, novellákat nem.
2014. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!