Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most írtam gyorsan egy verset....

Most írtam gyorsan egy verset. Az érzés megvolt hozzá, szóval nem volt nehéz, de lehet azt az érzést nyújtja, mintha nagyon összedobtam volna. Értékelnétek?

Figyelt kérdés

Gyönyörű szép szeme hosszasan sugároz a lángoló kék égben.

A homok megáll, az idő mégis pereg a messzeségben.

Miért áll ő, amíg én csak ülök?

Szívemre egy kósza könnycsepp csöpög.


Mennék én utánad, de leragad a lábam,

A mocsaras talajban nyomod nem találom.

Érzésem nem lankad, amíg az idő halad.

De utánad már nem visz az akarat.


Szeretlek már rég óta, szívem csak reád vár.

Kimondani még sincs erőm. Ne hívjál!

Várnom kell még erre, ki tudja még meddig?

Remélem, van időm és lesz erőm egy percig.


S ha halálos ágyamon megremeg a szívem,

Erőm elhagy, de szemed nem leltem,

Tudd, hogy szerettelek mindig,

Az utolsó percig.


2014. dec. 8. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Olyanok a kecskerímek,

mint mikor a kecske rí, mek.


Kb. ez a színvonal.

2014. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ehhez nincs tehetséged.

azért írogass nyugodtan, ha jól esik.


a kecskerímes vers az jobb.

2014. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre ez számomra zavaros és erőltetett.

Első skiccnek jó lehet, tehát hogy gyorsan megragadj egy hangulatot, de ezen a nagy költők is sokat dolgoznak még, hogy vers legyen belőle. Te is dolgozz még rajta, és akkor talán kisülhet belőle valami.


Nem vagyok nagy verselő, ez csak egy lehetőség, hogy merre lehet elindulni. A lényeg, hogy még gyúrni kell, hogy vers legyen.

Pl. az első versszak:


Szemébe nézek, és a végtelen pillanat határán

Elvakít a fénysugár a kék ég tiszta vásznán,

S egy könnycsepp kaleidoszkóp fátylán át

Szemében látom bús szívem halvány árnyát.


(All rights reserved. :D)

2014. dec. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A gyenge sorokkal es rimekkel az lett volna a celom, hogy az olvaso aterezze gyengesegem, lassa, hogy nincs mar meg bennem az a vagy, hogy valami nagyot alkossak, lepjek, nem ugy mint elotte. Viszont lehet, hogy ebben az esetben nagyon eros versszakkal kellett volna kezdeni es fokozatosan visszavenni az erejet, mig a vegen mar kb semmi nem marad.


Koszonom a valaszokat

2014. dec. 9. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a "gyenge sorok és rímek" az élményt rontják, tehát bármit is akarsz kifejezni, nem fog eljutni az olvasóig. Olyan, mintha egy fotóval a gyengeséget akarnád kifejezni, ezért előhívásnál elrontod a képet.

:)

2014. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örökké az utolsó percig...

Nekem nagyon tetszik !❤ amúgy én se szeretem később javítgatni a verseimet mert nekem úgy volták teljesek ahogy először megírtam. Persze másoknak tetszik amit összehozok de ha nem érzik teljesnek ugyanúgy szólnak. Szerintem tegyél be néhány szót a rövidebb mondatokba de olyat hogy a ritmikája meglegyen. Figyelj a magánhangzókra! Nagyon ügyes vagy és tegyél föl máskor is. Ui.: írd alá a neved a verseidnek ez lehet kitalált is csak jelöld meg őket

2020. ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-de azt elengedtelek...nagyon jó vers!nekem átjött
2020. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!