Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzoltam egy képet Londonról,...

Rajzoltam egy képet Londonról, mondanátok róla véleményt?

Figyelt kérdés

Barátnőm kedvenc városa és neki csinálom karácsonyra, mi a véleményetek a képről?

[link]



2014. dec. 10. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt Te rajzoltad?Ügyes vagy.Én sose tudtam rajzolni szóval irigyellek.
2014. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Építő kritikát elfogadsz,vagy inkább hagyjam ki?
2014. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen én, még nincs teljesen kész, de már kíváncsi voltam néhány véleményre :D

Ám köszi :)

2014. dec. 10. 11:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Jöhet bármilyen kritika :D
2014. dec. 10. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Bár olyan kis fák tuti nincsenek Londban, mint a képen :P
2014. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos,a lényeg,de ezt a képet már hagyd így,hogy kicsit jobban figyelj a perspektívára.

Ami a horizont felett van,rész ott az egy pontból kifele irányuló vonalaknak a kép széle fele leejteniük kellene. Nálad ez néhol nincs meg (ez még a messzeség miatt nem is zavaró olyan mértékben) ,de van,hogy pont fordítva áll, mint Pl .: a zászlós torony három ablakos része alatt.


A másik,hogy a közeli lámpa kicsit szerencsétlen helyen van.Ha a két torony közé raktad volna,szerintem jobb lett volna az egyensúly szempontjából.

Ami a harmadoló vonalakra esik,az mindig nagyobb súlyt kap egy képnél, oda szokták rakni a fontosabb dolgokat.

2014. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amatőrként épületek rajzolásánál nem tilos felvázolni vonalzó segítségével, mert nagyon zavaróak a kesze-kusza vonalak. A bal oldali fa nem illik a képbe:

Ha a fa közelebb van, mint a legtávolabbi villanyoszlop, akkor nem szerencsés elnagyolni és elhomályosítani a fa tetejét, elvégre közelebb van, és nem az veszik el az atmoszférában, hanem inkább a távolabbi oszlop. Tehát értsd: Zavaró, hogy egy távolabbi tárgy élesebb, mint az ami közelebb van.

Ha térbe akarsz helyezni dolgokat, mindig figyelj arra, hogy fokozatosan, ahogy minél távolabbra esnek, annál kevésbé dolgozd ki. Nem lehet a legtávolabb lévő épületrész kidolgozottabb, mint a jóval közelebb lévő fa.

A villanyoszlopokat pl. nagyon jól csináltad, ott látom ,hogy fokozatosan homályosodnak, de erre figyelj a többi elemnél is.

Tudom, hogy unalmas, de gyakorolj hasábokat, mértani testeket rajzolgatni térben. Rajzolj többet egymás mellé, és figyeld meg az egymáshoz lévő viszonyukat.

A szemet bizonyos mértékig be lehet csapni, ezért nem azt mondom ,hogy milliméterezz ki minden vonalat, de legalább az egymáshoz közel esők ne legyenek csámpásak, mert rögtön odavonzza a szemet.

A rajzot nyugodtan elajándékozhatod, mert amúgy egész jó, biztosan örülni fog a barátnőd. Nem kell megijedni a véleményektől, rajzolni és festeni tanulni egy élet.

2014. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vanessza2000 válasza:
Nekem nagyon tetszik,mert én is imádok rajzolni.
2014. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!