Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az elektromos gitár működik...

Az elektromos gitár működik akusztikusként is, ha nincs áram?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Mivel nem üreges a teste.

Ha nincs bekötve, akkor olyasmi, mintha egy tojásszeletelőt pengetnél.

2014. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

"Nem. Mivel nem üreges a teste. "

Amire te gondolsz, az a lapgitár. Annak valóban nem üreges a teste.

Elektromos gitár lehet dobgitár is, ha van rá hangszedő szerelve.

2014. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eleve elektromosnak gyártott gitárok teste vagy lap, vagy doboz, de az kevés a jó hangzáshoz.

Aztán vannak az akusztikus gitárok, amelyekre szereltek hangszedőt, de alapesetben akusztikus.

2014. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezen most mi nem volt hasznos? :)))
2014. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem én voltam, én mindenkinek zöldet adtam :)
2014. dec. 28. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Aki eletromos gitáron szeret áram nélkül játszani, annak inkább a citerát ajánlom, mert ugyanolyan a hangja, csak kisebb! :D

Amúgy pont ezért léteznek az "elektro-akusztikus gitárok", amik igazából egy olyan dobgitár, amit használhatsz elektromosként is, de ha nem dugod be, attől még "rendes" akusztikus gitár marad. ;)

2015. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, tulajdonképpen minden amihez hozzászóltál valamit, baromság:


"Aki eletromos gitáron szeret áram nélkül játszani, annak inkább a citerát ajánlom, mert ugyanolyan a hangja, csak kisebb! :D "


A citera pont hogy egy akusztikus hangszer, ami magában megszólal rendesen. szóval ez nemtudom hogy jött ide.


"Amúgy pont ezért léteznek az "elektro-akusztikus gitárok", amik igazából egy olyan dobgitár, amit használhatsz elektromosként is, de ha nem dugod be, attől még "rendes" akusztikus gitár marad."


Az elektro-akusztkus gitárok egyáltalán nem arra vannak hogy elektromosként tudj használni egy akusztikust,

arra való hogy egy akuszt.gitárt ki tudj hangosítani. megtartva 100%ban az akuszt.gitár mivoltát.

2015. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Istenem, mennyi hülyeség lett itt összehordva. Az előttem lévő legalább képben van.


Először is felejtsük el az olyan kifejezéseket, mint a lapgitár, meg dobgitár.


Egy normális elektromos gitárnak olyan hangja van kihangosítás nélkül, amilyen a videón hallatszik, akusztikusként kihangosítás nélkül csak elektro-akuszikus gitár használható.


Vannak még ezen kívül üreges testű elektromos gitárok is, azoknak nagyobb hangja van erősítés nélkül, mint egy tömör testű elektromos gitárnak, de azért egy akusztikus gitártól az is messze van.

2015. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8, szerintem úgy értette, hogy az elektromos gitárnak, ha nincs bekötve, akkor olyan hangja van, mint egy citerának, és ha a kérdező áram nélkül szeret játszani elektromos gitáron, akkor inkább játsszon citerán. Legalábbis nekem ez jött le :D
2015. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!