Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni basszus...

Szeretnék megtanulni basszus gitározni. De nem volt még semmilyen hangszer a kezemben. Érdemes lenne bele kezdenem?

Figyelt kérdés

Szóval, még egyszer sem fogtam semmiféle gitárt a kezemben és nem szeretnék szolfézsra meg ilyenekre járni, és bandában sem tervezem a dolgokat, hanem csak hobbi szinten. Nehéz lenne megtanulni? Hogy állna egy 15 éves lány kezében? Milyen gitárokat ajánlotok? Milyen márka a jó vagy a nem túl drága és még is jó?

Köszi a válaszokat!

15/L



2014. dec. 30. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes, de a basszus nem kifejezetten önálló hangszer. Szóval csak úgy otthonra, magadnak, nem igazán látom, mennyire lesz szórakoztató vagy hasznos, de ez csak az én magánvéleményem.

Biztos jól állna egy 15 éves lány kezében.

Squier és SX, ha a hagyományosabb formákat kedveled, Ibanez, Cort, Epiphone, Yamaha, ha a modernebbeket.

Az, hogy mi a drága és mi nem, viszonylagos, mivel nem mondta meg, mennyi a pénzed rá.

2014. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
furulyázni azért mindenképp tanulj meg, na meg oboázni főleg ;) :DD
2014. dec. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, majd meglátom, hogy mi-hogy-miként lesz :)

#2 Mindenképpen. :D

2014. dec. 31. 22:14
 4/6 anonim válasza:
Hmm....egy leendő basszeros csaj :D Nem basszus gitáron jàtszom,de szerintem akkor érdemes ha van hozzá kitartásod. Egy bozonyos szintig egyedül is elbírsz jutni :) Márkàban talán a Cort és Ibanez a jó fajták,de az első mindent leírt :)
2015. jan. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem lenne kitartásom hozzá, most nagyon belelendültem ebbe a dologba, szóval a lendület is megvan :D És köszi :)
2015. jan. 2. 01:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem játszol zenekarban, legfeljebb kiegészítő hangszernek érdemes tanulni - tehát ha otthon tudsz mellette máson is játszani.

Én még életemben nem fogtam basszusgitárt - persze jól jönne itthonra egy -, de nem hiszem hogy annyira "szabad" hangszer lenne. Tehát nem egy dallamhangszer, legtöbbször csak ritmuskíséretként játszanak rajta.

Sikerélményt azt adni fog, meg jó lehet rajta játszani, de így önmagában valószínűleg hamar rá lehet unni, ha nem találsz valami komoly motivációt.

2015. jan. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!