Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a versemrő...

Mit gondoltok erről a versemről? 18/L

Figyelt kérdés

Vizes az út előttem és a szemem megolvad.

Fáj a lámpa fénye akkor is, ha nincs felkapcsolva.

A sötétben csak a hidamat látom,

kövek nélkül a ködön át,

én építettem a semmiből a semmin át,

hátha a másik oldalon valamit találok.

Talán a kislámpámat, hogy felkapcsoljam,

vagy esetleg összetörjem.


Újra feltűzöm majd a Holdat az égre

újra összerakom az egész világot, mert szétesett.

Olvad a szemgolyóm, csak a hidamat látom,

és egy tökéletesség nélküli világot.

Én építettem mindent, pokolból a káoszon át,

és bíztam benne, hogy valami van a másik oldalon.

Hidat építettem majd átkeltem,

de semmi nem várt rám a másik oldalon.


2015. jan. 3. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy vers vagy mondjon valami érdekeset, vagy hangozzék jól. Erre egyik sem igaz.
2015. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hááát... én nem igazán értem. Kicsit zanza. Amúgy meg ez nem tűnik versnek, inkább egy epikus írás. Úgy kb. talán sejtem, miről akar szólni, de nagyon erőlködni kell, hogy belelássak valami mondanivalót. De biztos jönnek még válaszok, hátha bennem van a hiba.
2015. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem én mit akartál vele mondani de nincs meg az a verses dallama amikor olvasom és így nehéz értelmezni.
2015. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lipton18 válasza:
0%

Nem lenne ez rossz, de sok helyen nem rímel, márpedig egy vers azért szokott. Úgyértem, például az utolsó 4 sor: 2-szer is használod azt, hogy "a másik oldalon" pedig egyszer se rímel a másik sorral. Ezt valamilyen szinonímával lehetne korrigálni,

pl.: "Én építettem mindent, pokolból a káoszon át,

és bíztam benne, hogy van valami odaát.

Hidat építettem, majd átkeltem,

de semmi sem várt ott engem."

Tehát ez inkább valami olyasmi, mint amit a 2. válaszoló is írt, hogy epikus mű. Költő nyelven van írva, ami nem baj, tehát összeségében a rímelésen kívűl én azt gondolom, hogy egész jó! :)

2015. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Költő nyelven van írva"

A "költő nyelv" olyan, amivel érzéseket, hangulatokat lehet lefesteni, átadni. Azért más, mint a hétköznapi nyelv, mert azzal csak leírni lehet ezeket, elmondani, a költő viszont az érzést adja át, velünk érezteti, amit ő érez.

Ez az írás közel jár, hogy az utóbbi legyen, de még kusza. Látszik, hogy aki írta, elsősorban saját magának írta. Valami hangulatot kiírt magából, és ilyen szempontból nagyon jó első lépés, de átadni még nem tudja teljesen egy másik olvasónak. Bármiylen kiábrándító a dolog, el kell dönteni, hogy valaki magának ír, vagy másoknak is. Ha másoknak is, akkor ahhoz még gyúrni kell az első vázlatot. Ez pedig egy első vázlat, még nem kész vers.


Bocsi, kérdező. :) Dolgozz még rajta, mert amúgy jó úton jársz.

2015. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4-es, mondjuk ami példát írtál, az nagyon jó! :)
2015. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!