Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szokásotok egy kedvelt filmet,...

Szokásotok egy kedvelt filmet, könyvet, sorozatot tovább gondolni a saját tetszésetek szerint?

Figyelt kérdés

Ha a fenti kérdésre igen a válasz, kicsit tovább mennék a dologban:

Vannak ismétlődő motívumaid? Például olyan saját karakter, akit több általad kedvelt történetbe is beleraksz, mindig az adott környezethez alakítva, vagy olyan eseménysorozat, ami szintén visszatérő a fantáziádban, kisebb nagyobb igazításokkal?


Eddigi tapasztalatom szerint a legtöbb ember akinél felvetettem a témát, szeretett ezekről a fantáziálgatásokról beszélni, volt aki odáig ment, hogy fanficet is írt belőle. Remélem itt is összegyűlik néhány beszámoló. Még hozzá tenném, hogy nem vagyok pszichomókus, sem kutatást végző egyetemista, pusztán csak egy kíváncsi ember.


2015. jan. 10. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én inkább saját történeteket szoktam kitalálni. Mindig el is tervezem, hogy leírom, de aztán nem lesz belőle semmi.
2015. jan. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát akkor leírom, mert miért ne :D


Nekem régebben volt egy elégé konkrétan elképzelt, kidolgozott fantázia világom. Egy egész kis saját univerzum. Bele volt vegyítve minden: Star Wars, Csillagkapu, néha kis harry potter szerűség. Emlékszem az egész egy PC játékkal kezdődött (X-Wing Alliance) mert voltak benne (akori énem számára elképesztő :) ) nagyoon jó átvezetők, és egyik este ahogy lefeküdtem elhatároztam, hogy most kitalálok valami hasonlóan jót a fejembe. 4 nap kellett hozzá végül... de utána 2-3 évig bárhol, bármikor, bármit bele tudtam képzelni a világomba. Hazafelé menet repülős küldetések, járőrözések játszódtak körülöttem, unalmasabb órákon a pad pl elképesztően jó hangár volt :D Otthon a kanapé volt az űrhajó stb.


Aztán egyszer eldöntöttem, hogy történetbe kéne ezt önteni, akkoriban elkezdtem megírni a Star Wars 7-et :) teleírtam egy egész füzetet. Emlékszem mekkora élmény volt, mikor már egy egész oldalt leírtam. Egy másik füzetetbe még folytatam egy darabig, majd elkezdtem gépre vinni. Ahol a sztory csak bővült. Végül eljutottam arra a szintre, hogy rájöttem, ez már nem Star Wars. Ezért elölről kezdtem az egészet és megszületet az első regényem :D

Azóta írtam kettő másikat is és én nagyon szeretem őket, meg ha van kedvem akkor még máig irrogatok dolgokat, de már nem annyira komolyan, mint régen.


A Star Wars 7 óra nem szoktam történetek tovább gondolásával, fan-fictionokkal foglalkozni és még csak role-playelni se szeretek mások által megírt karaktereket és most hiába mondja azt egoista énem, hogy pedig jó vagy benne. Egyszerűen részemről már úgy vagyok vele, hogy amit más megalkotott az úgy tökéletes, "szent" úgymond. És ha ilyesmibe belemenék, akkor kontárnak érezném magam egyszerűen.

Nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy nem kedvelem a role-playt, vagy fan-fictionokat, mert az nem igaz. Szeretem mindkettőt. Általában én a karakter kölcsönzés ellen vagyok, ha a világot kölcsön veszik az teljesen jó :).


Hogy még a konkrét kérdésedre válaszoljak. Van egy karakterem, akit nagyon kedvelek (talán azért mert általában magammal azonosítom), és ha őt magát nem is a nevét szeretem felhasználni. Például nekem role-playben volt visszatérő motívumom a vadászpilótaság és "sniperkedés", lopakodás.


Bocs, hogy sokat írtam, meg nagyrészt nem is a kérdésre válaszoltam, de úgyéreztem idetartozik.

2015. febr. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!