Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg szépen...

Hogyan tanuljak meg szépen hangsúlyozni?

Figyelt kérdés
Színésznő szeretnék lenni, most a gimiben a színjátszó körbe főszerepet kaptam. Az a baj, hogy nagyon monoton a hangszínem és nem tudok rendesen, szépen hangsúlyozni? Hogyan lehet ezt megtanulni? Esetleg valami link, videó? Vagy gyakorlatok?

2015. jan. 19. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyelmesen sokat hallgatod a jól beszélő bemondókat elsősorban a rádióban (mert nincs kép ami elterelje a figyelmed), az lehet segít.
2015. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Montágh Imrének a Tiszta beszéd c. könyvében rengeteg gyakorlat van. De az az igazság, hogy jobb lenne, ha ellenőrizné valaki, hogy hogyan mondod.

Montágh Imrének voltak műsorai a tévében, ezek közül néhány a youtube-on is megtalálható. Szerintem nagyon érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=_SJtg5lPRXk&list=PL9C7A86757..


Valóban, érdemes szépen beszélő bemondókat hallgatni, pl. Madarász Zsolt, Kovács M. István, Varga János, és persze a hölgyeket se hagyjuk ki, Mátyus Kati, Aczél Anna, akiknek a hangját nagyon szeretem.


-falcon-

2015. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2015. jan. 19. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!