Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versről? Saját! 16/L

Figyelt kérdés

Ha sehol sem látsz egy feléd nyújtózó kezet,

S a remegő fájdalom önti el egész testedet,

És nem látod a fényt az alagút végén,

Attól félsz, hogy nincs kiút a gödörből, melynek te ülsz legmélyén...

Akkor sem adhatod fel, még bírnod kell,

Semmi se tart örökké, az életet nem dobhatod el!

Mert ki tudja, hogy mit hoz a holnap.

Nem változtathatod meg a múltat.

De tanulj meg táncolni az esőben,

És higgy egy szebb, boldogabb jövőben!



2015. jan. 26. 21:23
 1/10 vakar válasza:
36%
Woww nagyon tehetséges vagy! Csak így tovább!
2015. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm:))

kritikáktól se kíméljetek! fejlődni szeretnék..;D

2015. jan. 26. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne vegye el a kedvedet, amit írok, de szerintem ennek a versnek minden sora közhely. Szóval ezeket a sorokat már sokszor olvastuk/hallottuk/mondtuk, olyan, mint egy mozgalmi ének. Egy vers szerintem attól jó, hogy kevés eszközzel valamilyen sokkal nagyobb érzést, gondolatot fed fel. Szóval, én a helyedben elrugaszkodnék az átlagostól, és megpróbálnám megtalálni a saját stílusom.
2015. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. igazad van..csak egyszerűen kiírtam amit éppen éreztem.. de megpróbálom majd, mert ez így valóban elég közhelyes lehet..
2015. jan. 26. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Legalább értelmes és nem debil.
2015. jan. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Valóban elég közhelyes szerintem is. Amit még tanácsolni szoktam az ilyen esetekben, az a versformára és ritmusra való odafigyelés. Kicsit nézz utána a verstannak! Igaz, manapság már nem annyira figyelnek oda ezekre a dolgokra, de a "köznapi versfogyasztók" jobban élvezik. :) Gondolok például a sorok szótagszámára.
2015. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem gonoszságból, de egy ajándék képeslapon tudnám ezt a verset elképzelni. Valahogy nem jön át, hogy te épp hogyan érzel. Mélyponton vagy, vagy kifelé jövet az alagútból? Egy remény van benne, vagy már csak visszanézel a sötét múltba? Valahogy nem rólad szól, inkább mintha egy jótanács lenne.

Tudom, hogy ez nagyon szubjektív, de engem jobban megfognak azok a versek, amik a költő egy pillanatnyi hangulatából indulnak ki, a köré épülnek. Ha ennyire direkt módon megszólítja az olvasót (és ráadásul erre épül a vers), az inkább okításnak hat, és valahogy nem belülről jön.


Engem pl. az ilyen jellegű versek jobban megfognak. (A vége nekem is kicsit közhelyes lett, szóval ebbe is bele lehetne kötni. Igazából hosszabban lehetne csak jól leírni, de most tömörítettem. :D)


Reszkető láng apró fénykörében ülök. Remegek.

És csak várom a sötétből felém nyúló kezeket.

Tompa hangok, szellemárnyak imbolyognak odakint,

De senki nincs, ki akár csak egy pillanatra rám tekint.


Szegény én! Az önsajnálat balzsamozza lelkemet.

De mit beszélek, hisz még élek! Él bennem a szeretet,

És míg így van, a napfényt kell keresnem konokul,

Még ha a szívemre néha szürke fátyol is borul.


(All rights reserved. :D)


De még egyszer mondom, ez nagyon szubjektív dolog. Alapvetően nem írtál rossz verset, csak próbáld a hangulatot, amiből kiindultál, jobban megragadni, "koncentrálni".

:)

2015. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy nagyon szép vers!Pont olyan,amilyet egy 16 éves lánytól elvár az ember.Az olyan kritikákra meg ne figyelj,hogy "közhelyes."Ez egy elég sértő szó,és inkább neked szól,mint a versnek.Úgyhogy ne figyelj oda rá!De úgy látom,kaptál egy értékelhető kritikát is.:)
2015. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

A kritikát azért hívják kritikának, mert arra hivatott, hogy az esetleges gyengeségekre felhívja a figyelmet, segítsen a fejlődésben. A nagy költőknek is adtak építő jellegű tanácsot költőtársak, barátok. Ha a kérdező célja az lett volna, hogy bezsebeljen egy csomó dicséretet, akkor azt kérdezi: "Meg tudnátok dicsérni a versemet? Csak pozitív válaszokat kérek!".

Ha valami közhelyes, akkor az közhelyes. Attól nem lesz fejlődik senki sem, ha csak megsimizi mindenki a buksiját, és nem azt mondja, amit gondol. A kritika a versnek szólt, nem a vers írójának. Nem írta senki, hogy tehetségtelen, hogy hülye vagy egyéb bántó, a személyének szóló megjegyzést. Nincs baj azzal, ha valakinek tetszik a vers, de többünknek nem tetszett, és ezt őszintén megírtuk.

2015. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nagyon jó.
2015. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!