Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Volt már olyan, hogy szakértői...

Sándorjános kérdése:

Volt már olyan, hogy szakértői szemmel értettetek egy műalkotást és első megértésre nagy érzelmi reakciókat váltott ki?

Figyelt kérdés

Voltam egy kiállításon és olyan olajhasználatot láttam, amelyhez eddig foghatót nem. Elemei erő az ecsetkezelésben, anyagok egymásra hatásában, csodálatos színhatások, földöntúli, már-már vallásos (nem tudok jobb szót) ragyogó aura a képeken, mesterien elkomponált kaotikus-rendű kompozíciók. Majdnem sírtam, egyrészt a dolgok jóságától, vagy az elérhetetlen tudástól (aminek birtokosa nem lehetek). Zenében is volt már ilyen tapasztalásom (bár abból nem kaptam szakmai jellegű képzést, csak meg tudom ítélni, ami jó összehasonlításokkal).


Nektek milyen hasonló tapasztalataitok vannak?



2015. jan. 28. 00:26
 1/2 A kérdező kommentje:
(természetesen a művésziség túl mutat egy dolog szakmailag profi megvalósításán, de az azt érző embernek - ami nem feltétlen értő - valahogy átüt a tudatán a hatás, tudja, hogy nem tudja leírni szavakban és képletekkel a tapasztalatot.)
2015. jan. 28. 00:32
 2/2 anonim ***** válasza:

igen, többször is. Ilyenkor én haza akarom vinni a képet és addig ülni vele egy csöndes szobában, amíg átszivárog belém nem csak az esztétikum, de a technikai tudás is.

Elérhetetlen tudás nincs, csak lassan elsajátítható. Persze az ember a gesztusait nem vetközheti le, de ez nem tudás, hanem személyiségjegy. Én pl. soha nem leszek lendületes, nagy formákban gondolkodó művész, viszont egy pár centis miniatűrrel pötsölni simán tudok, és szeretem a végtelenségig finomítani a munkáimat-vannak technikák amik ennek kedveznek.

2015. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!