Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a verseimről...

Mi a véleményetek a verseimről? 18/L

Figyelt kérdés

ezt már egyszer posztoltam, azóta sokat változtattam rajta


Szemem lassan cseppekké olvad,

fáj a lámpa fénye, ha nincs felkapcsolva.

Építem a hidamat így, vakon.

Kövek nélkül építem a ködön át,

a semmiből, oda; át.

Pokolból a káoszon át.

Hátha találok valamit a másik oldalon;

talán a kislámpámat, és akkor majd felkapcsolom.


Olvad a szemgolyóm, csak a hidamat látom,

és egy tökéletesség nélküli világot.

Építek hozzá egy lépcsőt.

Újra feltűzöm majd a Holdat az égre;

a múltkor leesett, úgyhogy most nem rajzszöggel.

Felfestek mellé még egy különlegességet:

pici, fehér cipőlenyomatot…

Vajon mi vár rám a másik oldalon?



és itt egy másik. amiről most jut eszembe, hogy ha jól emlékszem, akkor ezen is javítottam :D


Felrobbant a rengeteg nevetés,

szilánkjai elrepültek,

most valahol egy fiókban rothadnak.

A napfény is szétfröccsen,

mint vízszemek a parallel ablaküvegben.


Szétfoszlik, holnapra nem marad belőle.

Ne nézz hátra, az csak egy mocskos óceán.

Véres cseppek hevernek szanaszét,

meggyilkoltad, hagyjad, nem él már,

tönkretetted az álmos-ládikát.


Megittad az óceánt, te tüntetted el,

miért nem tudsz üresen hagyni egy papírlapot?

Lelked lebomlik a falakban,

míg te csak egy üres dobozban kucorogsz.

Miért nem tudsz felépíteni magadnak egy külön kis világot?


2015. jan. 28. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
szerintem érzed hogy mit kéne csinálni, de még fejlesztésre szorul ez a képességed. Például a költői eszközök amiket használsz nem állnak össze egy második réteggé. Vagyis csak az elvont értelmükben kapcsolódnak össze, a közvetlen értelmükben nem, illetve a versírásnak van elmélete, mint például milyen verselések vannak, melyiknek milyen a hatása stb. Ezenkívül keress mindenféle időből és országból versesköteteket, és olvasgasd őket, hogy megtapasztald azt a mátrixot, akiben a világ versirodalma van. Összességében bővítsd a versekről alkotott ismereteidet.
2015. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vers utolsó versszakát magadtól kérdezed?
2015. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 reapercola válasza:
baromi pesszimista, depressziós és lehangoló a versed ahogy olvastam, menj el egyrészt szakemberhez, és nem bunkóságból mondom, mert tényleg jót tesz az embernek kibeszélni magából a sok rosszat meg jót, csoportterápia talán a legjobb, de nem ez a filmbeli fos :D amúgy meg tetszik a versed, csak eléggé érdekes, a valóságtartalma tetszik, meg van benne csavar is.
2015. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ez is lehet egy fajta terápia. Én is néha írok ilyeneket, aztán jobb lesz. Azért kérdeztem az előbb h az utolsó versszak önmagadhoz szól-e,mert ezzel a verssel tulajdonképpen meg is teremtetted azt a világot. Csak ebbe mi most így, ahogy te, nem látunk bele. De ez, annyira nem fontos. Ha meg fontosnak tartod, akkor vedd ki a "rajzszöget" belőle :D 22/f
2015. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A képek nekem nem tetszenek, kissé közönségesek.

A forma nagyon töredezett, nincs ritmikája, emiatt kissé nehéz olvasni-értelmezni. Néha a tartalmi összefüggések is nagyon ködösek, vagy nincsenek egyáltalán.

Először próbálkozz hagyományosabb versekkel, mielőtt ilyen szimbolista/avantgárd témák felé elmész.

2015. jan. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát meg a tanácsát! :)

Igen, azokat magamtól (is) kérdezem.

Valaki javasolta, hogy keressek fel egy szakembert... megvolt :D Egy hétig voltam a Vadaskertben egy önismereti csoporton. De igazából más problémával, amiből gyökereztethető ez a kicsit depressziós hangulat, meg az is, hogy néha értelmetlenek az összefüggések a versekben stb. Ez a felfedezés, a diagnózis amit mondtak eléggé letaglózott és most nagyjából újraértelmezem az egész eddigi életemet.

2015. jan. 29. 08:49
 7/7 anonim válasza:

Nekem tetszenek, kifejezetten tehetséges vagy, nehogy abbahagyd! A képek erősek, húsbavájók, elgondolkodtatók. Szerintem van létjogosultsága a színtisztán elvont alkotásnak.

Annyit javasolnék, hogy a ritmuson, rímeken kicsit csiszolj, és úgy tökéletes lesz!

(Ja és bármit diagnosztizáltak is az orvosok, nehogy higgy nekik :D főleg ne 18 évesen... :)

2015. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!