Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A rajzolást lehet tanulni,...

A rajzolást lehet tanulni, vagy szimplán születni kell rá?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tanulni, de az igazi művészeknek tehetségük is van. Persze az igazi művészek is sokat tanulnak.
2015. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet megtanulni rajzolni? (gondolom sejtitek hogy nem művészi szinten értem :D)
2015. febr. 26. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy példa az elinduláshoz:

[link]


De ez inkább csak a látásmódodnak ad egy alapot, a szakmai értelemben vett rajzolás ez után jön.

2015. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Elég jó rajzolóként mondom hogy ezt csak tanulni lehet. Persze egy alapvető kézügyesség és látásmód kell hozzá, de annak a megszerzése a legkevesebb. Ha valami idióta azt mondja neked hogy ne csináld mert arra születni kell azért ne add fel. Akiket most nagy tehetségeknek hívnak azok se egyik pillanatról a másikra váltak azzá. Sokat kell gyakorolni és menni fog.

A jobb agyféltekés tanfolyamot nem ajánlom annyira. Én voltam és kamu az egész. Egy kinyomtatott lapot kapsz amin kiméregetve bepöttyözöd a saját lapod hogy a pöttyöket az eredeti alapján csak összekötni és kiszínezni kelljen. Ez azért gáz mert csak másolásra tanít csak meg. Fejből nem fog működni. Másolni se leszel képes csak ha van előtted egy nyomtatott példány és mérecskézel. Tényleg jól néznek ki a reklámképeik, és tényleg képes leszel olyat létrehozni, de annyira kiszolgáltatott állapotban ahogy fent leírtam. Ha NAGYON kezdő vagy akkor a színárnyalatok elérése miatt lehet hasznos talán, de azt pedig meg bírod tanulni a youtuberól is ingyen. Mondom ezt úgy hogy én voltam azon a tanfolyamon.

A lényeg hogy sokat gyakorolj. Esetleg egy igazi tanár sem árthat, de ha arra nincs lehetőséged se add fel hanem csak gyakorolj.

2015. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :D
2015. febr. 26. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki nagyon akar,akkor ő is meg tud tanulni rajzolni valamilyen szinten.:)

Gyakorlás,akaraterő és kitartás kell hozzá.Ha nem is tud majd olyan "hűdeprofi" szinten rajzolni,valamit akkor is tanul majd.:)

2015. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni, valamennyire. De akinek nincs hozzá tehetsége SOHA nem lesz olyan jó, mint aki szintén tanult, és tehetséges is.
2015. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!