Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg szeretnék tanulni festeni....

Meg szeretnék tanulni festeni. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
mikkel kezdjem? gondolom először tempera jó lenne... miket fessek eleinte? esetleg olvasmányokat vagy festészeti dolgokat ajánlanátok? főként a tájképek, absztrakt dolgok jönnek be leginkább ahol kevesebb de egymáshoz passzoló színárnyalatokat használnak.
2015. febr. 27. 19:31
 1/8 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=9HGNHxq8fIQ ilyesmi stílus ami nagyon tetszik
2015. febr. 27. 20:08
 2/8 anonim ***** válasza:

A tanárok ezt a könyvet szokták ajánlani:

[link]



Igazából amit tudni kell:

- érzékelni a tónusokat és színeket

- kikeverni a színeket (színkör megfestése,ha az megy,akkor bármit ki tudsz keverni)

- a festékek viselkedése technikai dolgok (néha a művészellátóban van előadás)


Röviden a festés lényege, az,hogy ha látsz valamit,akkor eltérő színű foltokból próbálod felépíteni. Ha most a videót nézed,akkor nem levelenként festi meg,hanem felrak egy lomb formájú zöld foltot esetleg úgy,hogy lesz egy sötétzöld folt,ami az árnyék és egy világosabb,ami a naposabb rész. Majd ezt lehet cifrázni még részletekkel később,de mikor a kép első fázisába kerül,akkor csak nagy színes foltok vannak fent a fő formákkal,amik később részletezésre kerülnek. Erre célszerű törekedni.

A másik,hogy a látványt érdemes lebontani színekre,majd festékekre.A festékekből arra szoktam törekedni,hogy csak annyi félét használok a képhez,amennyi feltétlen szükséges,ha valami kikeverhető a másikakból,akkor azt úgy csinálom. De azokat a színeket,amiket igazán élénknek akarsz hagyni,azokat a tubusból kell odarakni tisztán pár helyre,mert ha kevered,akkor tompul.

2015. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még annyi,hogy bocs,de amit a srác csinált az nekem nem jön be. A feketét az így nem szokás használni,hozzákeverni más színhez oké,de önmagában tisztán nem túl jó, sokkal szebb,pl poroszkék+barna, zöld-piros stb.. kombinációkból kihozni, attól jobban fog passzolni.

Nagy festők képeit nézegesd és esetleg azokat próbáld másolgatni,nem is fontos,hogy pontos legyen,de színekben hasonlítson.

2015. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Még annyi hogy szerinted érdemes rögtön temperával festegetnem, vagy inkább sima vízfestékkel kezdjem?

2015. márc. 1. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igazából pont,hogy a vízfesték(akvarell) a nehezebb,nagyobb rutint és odafigyelés igényel,kevésbé hibatűrő. Tempera vagy akril javasolt kezdetben.az akvarellt máshogy érdemes kezelni és ott nincs fehér fedő.Én pannoncolor művésztemperát javasolom. Tudom drágább,de normális színei vannak és nem szárad be olyan könnyen a tubusba,mint az iskolás festékek.
2015. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dolores55 válasza:
Biztos hogy meg akarod tanulni?? Van tehetséged is van hozzá? Bennem több kérdést is felvet ez az elhatározás.
2015. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy érzem van,csak nem tudom az alapokat. Rajz tanárom szerint van érzékem hozzá, színeket nagyon jól keverek, amikor meg festünk valamit a háttérre mindig azt mondja mintha egy igazi festő csinálta volna... néztem videókat ahogy tehetséges festők rajzolgattak és igen jól le tudtam másolni.

Milyen kérdések merültek fel benned?

2015. márc. 5. 19:11
 8/8 takkero4000 válasza:
Nézz körül a festőtanodák világában, ahol több mindent ki lehet próbálni, Nekem jó tapasztalataim voltak a Zsilip utcában, sokat segítettek! Majd jelezd, ha jutottál valamire, érdekelnek a tapasztalatok! Üdv!
2016. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!