Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olvasni szoktam, tanulni,...

Orsolyamaroon kérdése:

Olvasni szoktam, tanulni, angolozni, rajzolni, tornázni, jógázni, táncolni, festeni, zenét hallgatni, gitározni, énekelni, verseket írni, de valahogy mégis hiányérzetem van?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha nem tudnák ezek a dolgok pótolni bennem valamit.28 éves nő vagyok, párkapcsolatom, barátaim nincsenek, szórakozóhelyek nincsenek a városomban?Mivel tudnám megszüntetni ezt a rossz, egyhangú érzést, ami bennem van?
2014. máj. 2. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerzel barátokat és/vagy egy párt. Szerintem egyértelműen magányos vagy és hiába foglalod le magad, már nem tudod elfojtani a magányodat. Olyan meg nincs, hogy nincs szórakozóhely egy városban, még a legutolsó faluban is van egy kocsma. Az persze más kérdés, hogy nem vagy egy kocsmázós típus, de ha kulturáltabb szórakozásra vágysz, akkor kénytelen leszel tenni is érte és elutazni oda, ahol megtalálod azt, amit keresel.
2014. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem találok barátokat, mert a fiatalok nagy része egyáltalán nem olvas és semmilyen kulrútális dologban nem vesz részt és nincs téma. Én hiába vagyok tele témával, ami nem is rólam szól, mivel üresség van a fejekben, gondolatok sincsenek.

Nem tudok pasit szerezni.

2014. máj. 2. 16:10
 3/6 anonim válasza:

Attól, mert valaki nem olvas, vagy, mert nem csinál olyan dolgokat, amiket te, még nem jelenti, hogy üres lenne a feje és nem lehetne vele jól elbeszélgetni. Tehát, az ellentétes személyiségek is lehetne barátok, csak meg kell találni a közös hangot.

Menj és ismerkedj, és nem baj, hogy nem találsz rögtön örök barátokat, a lényeg, hogy jobb emberismerő legyél, több tapasztalatod legyen, mert arról is lehet ám beszélgetni, hogy milyen dolgok történtek veled és hogyan érzed magad ezek miatt. Tudod, a barátok a problémák orvoslására is kitűnőek. :)

2014. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek! Nekem is kb 2-3 barátom van csak, akivel meg tudom értetni magam (olvasnak, tájékozottak, nyitottak a világra, van mindenről véleményük ... stb.). Az emberek többsége rettentő érdektelen és unalmas. És ez nem arról szól, mint, amit a 3-as válaszoló felvázolt. A mai társadalomban nincs kultúrája az önfejlesztésnek, az emberek frusztráltak, minden szabadidejüket a feszültség levezetése vagy a menekülés/tespedés tölti ki. Pedig a világ egy nagyon érdekes hely, annyi mindent lehet tanulni.


Az előbbiek ellenére úgy gondolom, hogy a boldogtalanság okai mindig önmagunkban keresendők. Az egészséges ember egyedül is boldog. A boldogtalan ember ráadásul nem tud egészséges kapcsolatokat sem kialakítani, mert ha egyedül boldogtalan, onnantól rá lesz utalva a másikra, ami pedig érdekkapcsolatot jelent. Objektívan külső szemlélőként vedd végig azokat a dolgokat, amik zavarnak és amik ellen tenned kellene. Számolj le őszintén az összes hibáddal és gyarlóságoddal. Ezeket könnyű megtalálni ha elindulsz a fájdalmas és kényelmetlen gondolatok irányába.


Ajánlanám Dan Millman-tól a Békés Harcos Útja című könyvet. Sokat segíthet, ha megérted az üzenetét.


További szép napot!


27F

2014. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok dologot csinál(gat)sz egyszerre. Ennyi dolgot nem lehet rendesen, mélysében művelni. Ezzel egyértelműen valamit próbálsz magadban elnyomni. Igen, ez a társ hiánya, a szereteted nem tudod kire irányatni és nem is kapsz (eleget). Ezt kell(ene) valahogy megoldani. Hogy hogyan? Nos, erre neked kell rájönnöd. De kezdetnek tudnám ajánlani hogy hagyj fel annak a mantrázásával hogy nem tudsz pasit szerezni és/vagy baráto(ka)t.
2014. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, hasonló a problémám nekem is. Bár nem mintha olyan hű de művelt lennék szuper lexikális tudással és mindenre ható ismeretekkel, de mégsem találok magamhoz való barátokat, meg társaságot. Nem érzek senkit se kevesebbnek magamnál, csak olyan mások. Talán lelkiekben különbözök tőlük. Valahogy más a múltam, máson mentem keresztül, mint ők és nem értjük egymást. Más az egész érzelemvilágom, mint az övék.
2014. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!