Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnét tudom, hogy egy Zsolnay...

Honnét tudom, hogy egy Zsolnay kézzel festet? És hogyan számozzák a Zsolnayt?

Figyelt kérdés
Pl. 9335/059 típusú vázánál az én vázámra ez van írva: "9335/2/059" és külön van rajta egy "6." Mit jelent a 2 és a 6?

2015. márc. 29. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak tippelek.

A külön 6-os lehet a tényleges sorszám. A 2-es lehet a porcelánfestő kódja. A típusszám meg valamilyen formában tartalmazhatja a teljes mennyiséget is (talán 59?), persze csak limitált széria esetén. Ha a széria nem limitált, akkor nem. (Egy bőrdíszműves cégnél ilyesmi volt a rendszer.)


A pontos válasz engem is érdekelne!

2015. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Így látatlanba elég nehéz a számokat hova tenni, de az a sok számjegyes a váza típusára, és a dekorra utal, a 6-os meg a 2-es a kitöltő és az aranyozó sorszáma. Különösebb jelentősége nincs, legalábbis neked nem.

Az, hogy kézzel festett-e, nagyon egyszerű megmondani, annak, aki ezzel foglalkozik, vagyis ha látnám, meg tudnám mondani, hogy kézzel festett-e vagy matrica. De te, így magadtól nem fogsz tudni rájönni, pont ez a lényeg. :) De ha nem tévedek, akkor búzavirágos ez a minta, ugye?

2015. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!