Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki ajánlana olyan filmeket...

Valaki ajánlana olyan filmeket, amik Olaszországban játszódnak, esetleg olasz szereplőkkel, a neorealista alkotásokon kívül? Lehet hollywoodi gyártású is.

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék!
2015. ápr. 10. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A nagy dinnye. Egyik kedvenc filmem.


Üdv R.

2015. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg a Segítség, felszarvaztak!
2015. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A keresztapa trilógia, Ízek imák szerelmek, A nagy kékség, Édes élet, Napsütötte Toscana.
2015. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az élet szép. Nem egy nagy durranás, de egyszer meg lehet nézni, ha bejön az olasz stílus.
2015. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek ugyan nem olasz szereplősek, de Olaszországban játszódnak:


Ragyogó napfény

[link]


A tehetséges Mr. Ripley

[link]

2015. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Malena
2015. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Mindenképpen megcsekkolom őket. Igen, a Keresztapa-trilógia jó film, meg pár Fellini és Rossellini alkotást láttam már. :) Várom még a többiek véleményét is! :D
2015. ápr. 11. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, tegnap megnéztük a Ragyogó napfényt. Tök jó volt, köszi az ajánlást.


Amúgy írtad, hogy neorealistát ne, de nem tudom 100 % bizonyossággal, hogy mit értesz alatta, szóval írok egy párat azért.


Biciklitolvajok- szerintem a legjobb olasz film amit láttam, Fellini Cabiria éjszakái után


Pasolini összes filmje- személyes kedvencem az Oidipusz király, de nagyon jó még a Salo előtti trilógiája is. Vicces, művészi, minden megvan benne, ami kell. A Salo is jó, én szeretem, de egészséges lelkületű embereknek nem ajánlom:D

2015. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előzés

Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében

A nagy csend (bár a történet az USA-ban játszódik,de nem ez a lényeg)

A facipő fája (amúgy Pacino egyik kedvenc filmje)

Cinema Paradiso

A nő illata

Esélylesők

Mélyvörös (horror)

Rocco és fivérei

Mindenki jól van

Hiteles másolat

A szicíliai

2015. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a további válaszokat! :) Nem baj, neorealistát is szívesen nézek, nyugodtan ajánlhattok olyanokat is, csak ahhoz meg kell egy hangulat. A Salo-ra még nem vettem rá magam, hogy megnézzem, mert egyik előadáson vetített belőle a tanár egy részt, és eléggé gyomorforgató volt. Egyébként megnéztem a Malena című filmet, köszönöm az ajánlást, nagyon tetszett! :) Sokat nevettem rajta, bár voltak benne elég szomorú részek is. Olyannak ábrázolja az embereket, amilyenek valójában.
2015. ápr. 12. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!