Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen Olaszország? Milyen az...

Milyen Olaszország? Milyen az olasz kultúra? Egy egyszerű hétköznap Olaszországban?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az olasz kultúra,az olaszok szokásai. Amennyit eddig tudok róluk,az nagyon érdekes és szimpatikus számomra,de szeretnék több mindent megtudni róluk,főleg olyanoktól,akik éltek már Olaszországban,így van saját tapasztalatok. Milyenek az iskolák(pl.mikor kezdődik a tanítás,stb.),az oktatási rendszer,milyen ünnepeik vannak,mit esznek(a pizzán és a sok tésztán kívül),milyen a társadalmuk,milyen egy egyszerű hétköznapjuk,hogy is van az a fiesta dolog...,milyenek az olaszok(kedvesek/nem),milyenek az árak,mekkora különbség van Észak-és Dél-Olaszország között... ilyenekre keresem a választ.

2012. nov. 12. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
2012. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
2012. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.: nem nagyon találok semmit sem azon az oldalon... :/ jobban örülnék,ha ide írnátok le a véleményeteket.

2.: biztosan hasznos az az oldal azok számára,akik gyűlölik az olaszokat,de én nem így érzek irántuk. Ha így lenne,nem kérdeznék róluk és nem érdekelne a kultúrájuk.

2012. nov. 20. 21:03
 4/8 anonim válasza:
86%

Szia!

Én éltem kint egy ideig, nekem nagyon szimpatikusak voltak az emberek, kedvesek, segítőkészek, mindenki jókedvű, mosolygósabbak sokkal mint nálunk :)

Jobb az életszínvonal, több mindent engedhet meg magának egy olasz fiatal, mint egy magyar (anyagiak terén).

Egyetemre jártam így nem vagyok benne biztos h egy ált. vagy középsuli mikor kezdődik, de olyan 8-9óra szerintem mint itthon.

Mivel a katolikus vallás van nagy számban, így a katolikus ünnepeket tartják, illetve van jó pár olasz ünnepnap, ezt neten meg tudod nézni :)

Tényleg rengeteg féle pizza és tészta van, ezeket sem sorolnám fel, emellett a halételek még a jelentősek, sokféle tengeri hal és tengergyümölcsei, sok saláta, sok sajt stb.

13:00tól 16:00ig zárva tartanak, ilyenkor van a pihenő (fiesta).

Illetve sok kisvárosban tapasztaltam h hétfőn egész nap zárva vannak, nem tudom ez mennyire hivatalos :D

Elég nagy a különbség észak és dél között, a tájak, az emberek, az ételek, a mentalitás, az időjárás, a dialektusok (nyelvváltozatok) mind mind különbözőek.

Miért a sok kérdés? :) Tervezel kiköltözni? Csak ajánlani tudom, én is megyek ki amint lesz rá lehetőségem megint!

2012. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Nagyon köszi az infókat,van pár infó,amit eddig nem tudtam (:

Eddig 3x voltam kint életemben Olaszországban rövidebb ideig(minden alkalommal kb. 5-7 napot),de ilyen rövid idő is elég volt,hogy lenyűgözzön a hely! talán azért,mert Magyarország teljes ellentéte? Persze én szeretek itt is élni,de nagyon érdekelnek a kultúrák,a nyelvek,az olasz pedig különösen megfogott. Az a pörgősség,amit ott "tapasztaltam"... :)))

szóval igen,gondolkodom rajta,hogy kimenjek Olaszországba,bár most még túl fiatal lennék ehhez,dolgozni sem tudnék. leghamarabb 3-4 év múlva tudnék kijutni,amit nagyon-nagyon szeretnék! :) a nyelvük is nagyon tetszik,ha lehetett volna,azt tanulnék.

köszi a választ! nagyon szerencsés ember vagy,hogy kijutottál oda,ugye tudod? :) lehet,egyszer találkozunk kint! :D

2012. dec. 30. 13:06
 6/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én tuti fogok még kint élni, mert ennyi nem volt elég nekem sem :)) ha egyszer te is kijutsz akkor majd mindenképpen találkozzunk!! :))

2013. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

sok tésztát esznek és sok fehér zászlót gyártanak :D szeretik idegesíteni a németeket és sok más ország szereti öket.... ütögetni xD

üdv. egy Hetás

2013. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eleve kezdjük ott hogy nincs olyan hogy "olasz kultúra" sem "olasz nacionalizmus". Ez az ország csak 160 éve egységes előtte rengeteg különböző fejlettségi királyság, grófság és hercegség volt ÉVSZÁZADOKON keresztül. Hogy is lehetne egy Szardiniat Velencével összehasonlítani, ami utóbbi Habsburg uralom alatt is állt. Míg Szardinian voltak aragónok, spanyolok és katalánok is a megszállók között. Nem beszélve Sziciliáról amelyről meggyőződésem hogy a legkevertebb régió. Okori görögök, rómaiak, arabok, normannok, franciák, németek , katalánok, spanyolok voltak ott mielőtt egységállam lett volna.

Van egy "olasz kultúra" címen nevezett valami ami a külföldieknek szól elsősorban "dolce vita" es társaival körítve. De ezek a regionális sajátosságok a mai napig erősek.

Arról már nem is beszélve hogy különböző dialektusok vannak amik nem érhetők olasszal. Szárd, szicíliai és bizony a napolyi is többnyire érthetetlen olasszal.

2022. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!