Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hangszerválasztás előtt...

Hangszerválasztás előtt állunk, mit érdemes végiggondolni előtte? Milyen előnye és hátránya van a zongorának és a fuvolának?

Figyelt kérdés
Kislányomnak több hangszer is tetszik. Elsősorban a zongora és a fuvola, és tetszik még a hegedű és a gitár is. Hogyan válasszunk? Nem szeretném nagyon befolyásolni, inkább segíteni szeretnék a jó döntésben.

2015. ápr. 18. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Zongora:

előnyei: Egyszerre több szólamot is lehet játszani. Pl. játszik az ember valami szólót, és mellé tudja magát kísérni.

hátránya: egy zongora borzasztó drága, és még a behangolása is szakembert igényel.


Fuvola:

Fogalmam sincs.


Hegedű:

Elvileg azt mondják borzasztó nehéz rajta játszani, és ha nem gyakorol az ember, akkor teljesen elfelejt mindent.


Gitár:

Viszonylag olcsóbban lehet már normális minőségűt és vállalhatót kapni (kb. 100ezer forint környékén). Borzasztó könnyű rajta megtanulni játszani, viszont ha kicsit többet akar az ember, akkor nagyon nehezek a technikai dolgok. (Én gitáros vagyok, szóval erről többet is tudnék beszélni.)

2015. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tud dönteni, érdemes lenne egy zeneiskolába ellátogatni.

A zongora egyetlen hátránya, hogy nagy helyet foglal el. De pár hónap után már tud egyszerű darabot játszani. A többi hangszer esetében ez sokkal hosszabb idő.

2015. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Amelyik neki a legjobban tetszik.

Zongora: sok helyet foglal, drága, nem lehet hozni-vinni. (nekünk is van) Viszont nem nehéz rajta megtanulni játszani, ha éneket akar gyakorolni, le tudja játszani a dallamot könnyen és utána énekelni. Billentyűzeten könnyebben fog tudni gépelni (nem két ujjal kezd gépelni, hanem többel).


Fuvola: előtte egy évig furulyázni kell. Sokáig fogja bírni levegővel (ami talán úszásnál jó lehet). Hordozható. Szerintem a legszebb hangú hangszer.


Hegedű: gyerekként kell elkezdeni. Ezt annyira nem ismerem.


Gitár: baráti összejöveteleken a legjobb hangszer. :) Szerintem érdemes rajta megtanulni játszani. Az alapokat jó zeneiskolában megtanulni, utána maga is tud rajta továbbfejlődni (sokan maguktól tanulnak meg gitározni, iskola nélkül). Vannak hozzá könnyűzenei kották. (ez is van itthon)

2015. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire van jó hallása? Ha szép tisztán énekel, akkor igazából bármelyik lehet. Ha nincs túl jó hallása, akkor a fuvolát és a hegedűt nem ajánlom, mert ezeknél ő szabja meg a hangmagasságot, és nem fog menni, így sosem lesz sikerélménye.

A zongora és a gitár elég könnyű hangszer, nem véletlen olyan népszerűek. Nem kell különösebben jó hallás ahhoz, hogy az ember élvezhetően játsszon rajta.


Én elsőre egyébként a zongorát ajánlanám. Elég sok hangszeren játszom, a zongorával kezdtem. Nagy előnye, hogy két kulcsot is megtanul olvasni, így nem lesz gondja vele a későbbiekben. Emellett "önálló" az ember: a fuvola önmagában ritkán kocertképes, kísérő kell hozzá. Persze van, aki kimondottan szereti, hogy saját zongorakísérője van, ez beállítottság dolga.

Persze elfogult vagyok, volt fuvolista szobatársam és az őrületbe kergetett a fülsértően magas skálázással..


A gitár is jó választás lehet, és népszerű is, hordozható, önálló. Viszont szerintem gitározni később is meg lehet tanulni, mert alapvetően elég egyszerű hangszer. Kezdésnek praktikusabb a zongora.


Na jól összevissza írtam, de remélem hogy sikerült néhány szempontot adni :D

2015. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szempontot figyelembe véve a gitár.

1. olcsó.

2. elterjedt, népszerű

3. gyorsan tanulható, lesz sikerélménye a kislányodnak

4. rengetegen oktatják

5. könnyen hordozható


De amúgy meg amelyik tetszik neki.

2015. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért nem mondanám, hogy a gitár annyira egyszerű... mint hangszer igen, egyszerű, de egy skálát sokkal nehezebb lejátszani gitáron, mint mondjuk zongorán...
2015. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó hallású kislány, járt pár évet előképzőbe, egy évet szolfézsra, és zenei tagozatos osztályba jár. Két éve furulyáznak is, ez az iskolájukban alap. Épp ma voltunk nyílt napon a zeneiskolában, (minden évben elmegyünk erre) de most jött el a döntés ideje. Nem arról van szó, hogy ennyire nem tud választani. Sokáig tényként kezelte, hogy zongora és kész. De mondták, hogy érdemes második hangszert megjelölni, mert mindenből nagy a túljelentkezés és nem biztos, hogy a választott hangszerre veszik fel. Így hát megnéztük ma a többit is, ő ügyes is volt a kipróbálásnál, de hát most már a többi is nagyon tetszik neki, most nem tudja, melyik legyen az első, választott :) Főleg a fuvola és a zongora közül. Szeretném, ha ő döntene, de nem bánom, ha csak akkor választja a zongorát, ha tényleg az számára a legjobb...nekem az jár a legtöbb nehézséggel..ára, lakásban elhelyezni a pianinot,..nem nagy a lakás..
2015. ápr. 18. 22:42
 8/19 A kérdező kommentje:
4-es: Hú ez most eléggé a zongora felé húz, a válaszod.. meggyőző!
2015. ápr. 18. 22:44
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem bárhogy is dönt, egy gitárt mindenképp vegyél neki. Egy kezdő akusztikus gitár (főleg ha használtan veszed) nagyon olcsó, vagy ismerőst is biztos találsz akinek van de nem használja.

Kezdéskor nagy előnye hogy tényleg elég megtanulni 3-4 akordot, és már rengeteg számot el tud játszani, ha énekel is hozzá akkor meg nem is kell annál sokkal több. Aztán meg nem lesz egy helyhez kötve, akárhova elviheti.

Ha a gitár nem fog neki tetszeni akkor nem buksz rjata sokat, de ha veszel neki egy drága zongorát és aztán azt megunja...

2015. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Nem tudom, hogy hány éves kislányról van szó, de szerintem azt vedd neki amit szeretne. Én gitáros vagyok, oktatok is ismerősöknek, az egyik barátom elhozta a kislányát, kb 1 hónapig járt, mert nagyon fájt tőle az ujja. Abba hagyta, és utálja a gitárt. Lánynak akkor érdemes gitárt venni, ha az neki az első és nagyon akarja.
2015. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!