Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hangszerválasztás előtt...

Hangszerválasztás előtt állunk, mit érdemes végiggondolni előtte? Milyen előnye és hátránya van a zongorának és a fuvolának?

Figyelt kérdés
Kislányomnak több hangszer is tetszik. Elsősorban a zongora és a fuvola, és tetszik még a hegedű és a gitár is. Hogyan válasszunk? Nem szeretném nagyon befolyásolni, inkább segíteni szeretnék a jó döntésben.

2015. ápr. 18. 21:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha alapból is a zongora tetszett neki, akkor szerintem egyértelmű, hogy azt válasszátok. Az tény, hogy helyigényes, de szerintem az is főleg szokás dolga. Amikor én kezdtem, egy rövid hangversenyzongorát sikerült beállítani a másfél szobás lakásunkba, mindenki azt kerülgette :D Igazából elég hamar megszoktuk.

Most viszont egy elektromos zongorát használok, a nagy a szüleimnél maradt. Az elektromos zongora kicsi (akkora, mint egy szintetizátor), olcsó (100 ezer körül már elég jókat lehet kapni, használtan talán olcsóbban is), és nem utolsósorban fülessel is lehet rajta gyakorolni.

Azt nem tudom, hogy a zeneiskola hogy viszonyul hozzá, van ahol elvárják hogy akusztikus hangszere legyen a gyereknek, van ahol megfelelő az elektromos is.

Második hangszernek pedig írja be azt, ami a legszimpatikusabb, ha a fuvola, akkor azt. Ha már van tapasztalata a furulyával, és jó a hallása, akkor biztos a fuvolát is szeretni fogja.

2015. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Azt nem tudom, hogy a zeneiskola hogy viszonyul hozzá, van ahol elvárják hogy akusztikus hangszere legyen a gyereknek, van ahol megfelelő az elektromos is."


Ez tényleg így van? K* rva jó, hogy ezt is már megszabják, hogy milyen hangszere lehet... Úgy sem lehet hordozni egy zongorát, akkor meg nem tök mindegy? Én anno, mikor gitározni tanultam zenesuliban, még azért is szóltak, hogy a gitárom nyaka keskenyebb, mint a szabvány...

2015. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na igen! Ez nekem is nagy kérdés! Én megértem, hogy megmondják, hogy milyen legyen..ugyanis nem értek hozzá..de valóban nem lenne rossz, ha elfogadnák az elektromost, éppen azért, mert fülessel is lehet, és talán a tárolás, talán a javítás -hangolás is könnyebb, szállítás is, bár ebben nem vagyok biztos.
2015. ápr. 19. 21:05
 14/19 anonim válasza:
Ez baromság és tévhit!
2015. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miért nem fogadják el egyes helyeken? Ha megkövetelik a normál "akusztikus" zongorát, akkor úgy is ott lesz helyben, nem fogják elvárni senkitől, hogy teherautóval elcipeljék...
2015. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%

Huha...


Na itt aztán vannak ám válaszok:)

Csak az a baj hogy szelektálni kell...

Én is leírnám a véleményem.


Először is egy jó tanács...

Aki azt írja hogy van olyan hangszer amin könnyű megtanulni játszani, már ne is olvasd tovább!:)


A kislány azt tanuljon amit szeretne, ha nem zeneiskolában, hanem magán úton teszi legalább olyan színvonalon fejleszthetei magát (lényeg hogy jó tanárt válasszatok).

Ha nem szereti csinálni úgyis csak nyűglődni fog, és ne más mondja meg hogy mit csináljon!!!

Csak és kizárólag azt válaszd amit a kislány szeretne mindegy ki mire akar rábeszélni!!!


Minden hangszeren el kell telni jó pár évnek mire rendesen megtanulja az alapokat.


A zongorás kérdésbe, ha ragaszkodik a tanár az akusztikus zongorához menekülj onnan nehogy zongorát vegyél...

Az csak valami őskövület és nem zongora tanár!


Pl. a jazz egyetemen se kitétel hogy akusztikus zongorád legyen...


Viszont én úgy fogalmaznék hogy ha lehetőséged van venni egy akusztikus angol mechanikás zongorát, hát az a legjobb. Kb olyan 1 milla környékén használtan egész jókat lehet venni.

Na de csak akkor ha nem okoz gondot anyagilag.


Mert hát a világ tele van olyan nagy művészekkel, akik amikor kezdték zenei tanulmányukat olyan hangszereken gyakoroltak amin jó ha egy egy billentyű megszólalt, de az is bevált dolog volt hogy lerajzolták a klaviatúrát és azon gyakoroltak...

Igy kezdte többek közt pl Liszt Ferencz is a pályafutását, és azért lássuk be elég sokra vitte.


Véleményem szerint akkor kell profi hangszert venni amikor már a kislány ki tudja majd használni.

Első időbe tanulásra bőven elég egy kis 5 oktávos szintetizátor, aztán majd 2-3 év múlva ráér kalapácsmechanikán tanulni, ha még akkor is lesz kedve.

Akkor jöhet zongora, elektromos zongora stb. és akkor már te is bátrabban áldozol rá, mert látod hogy ügyeskedik, és csinálja.

Ha meg abbahagyja esetleg 2év múlva, mert pl kötél táncolni szeretne, akkor nem buktál 100ezreket az ügyön.

2015. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Zongorát ajánlom, az a hangszerek között az alap. Ha azt megy a többi is menni fog.
2015. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, de ha már zongora, akkor ne keverjük a szezont a fazonnal. Szintetizátoron nem lehet megtanulni zongorázni. Tehát vagy elektromos kalapácsmechanikás (azt egyébként nem kell hangolni, mivel nincsenek húrjai), vagy zongora.

Elsőre valóban elég egy egyszerűbb hangszer, aztán meglátjátok. Én annak idején egy lepukkant, ezeréves, olcsó zongorán kezdtem tanulni, és 4 év után mondta azt a tanárnőm, hogy kedves szülők, a gyerek tehetséges, úgyhogy ha lehet, próbáljanak egy angol mechanikás zongorát szerezni. Na az már valóban drága mulatság volt, viszont tény, hogy végül zenei pályára is mentem, ha nem is zongoristának.

De az első években még így sem kell nagyon drága hangszer. Sőt a legtöbb embernek élete végéig sem lesz rá szüksége.

2015. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én 6 éve fuvolázom, kis gyerekeknek nem igazán ajánlom, mert tartani kell a hangszert és bírni kell tüdővel rendesen,a rekeszlégzés elsajátítása több év, nekem is szenvedős volt az eleje. De megéri, mert gyönyörű hangszer :)
2016. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!