Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hétvégén voltam Ópusztaszeren...

Hétvégén voltam Ópusztaszeren és nagyon érdekes dolgot vettem észre a festményen! Tevék méghozzá egypúpú amikor a magyarok megérkeztek a kárpát medencébe honnan volt tevéjük egypúpú csak Afrikában van?

Figyelt kérdés
teve, ópusztaszer, körkép, Feszty Árpád, érdekes
2015. ápr. 27. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget írok de javítson ki aki pontosabban tudja.

Szóval szerintem ez egy félreértésen alapul. A 19. század közepén ugyanis egy honfoglalás kori temetőben találtak tevecsontvázat, csak akkor még gyerekcipőben járt a kormeghatározás és nem tudták, hogy az a teve kb 10 ezer évvel korábban élt ott. Lehet a festő hallott az esetről és belekalkulálta.

De egyébként arab kereskedőktől szerezhettek dromedárt, annyira nem vagyok jártas a témában.

2015. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egyes feltételezések szerint a magyarság őshazájában már ismerte és tartotta a tevét, és a honfoglaláskor magával hozta a Kárpát-medencébe, bár ezt eddig csontleletek nem támasztják alá. Tudjuk, hogy amikor 1189-ben Barbarossa Frigyes a keresztes hadakkal átvonult Magyarországon, III. Bélától három tevét kapott ajándékba."

[link]

2015. ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. ápr. 30. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!