Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ha kimondom a...

Szerintetek ha kimondom a szót klasszikus rockzene, beat kultúra, hippik, miért a rögtön a drogfogyasztással kapcsolják össze a fent említett zenei, olykor irodalmi irányzatokat? Miért nem ásnak ennél mélyebbre?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Mert erről szóltak.
2015. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erről szóltak? Csak és kizárólag? Szeretem a műfajt és ennél sokkal mélyebb rétegeket látok a felszín alatt. Hallgattad az említetted irodalmi, zenei műfajokat? Olvastad a dalaikat? Tény, hogy ez is egy faktora, de közel sem a fő, sőt vannak klasszikus rock zenészek, akik a természet pusztítása ellen emelik fel a hangjukat dalszövegeikben, nagyon sok apokaliptikus képzeteket is magukban rejtenek és még sorolhatnám. Mi is szól erről?
2015. máj. 5. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

a klasszikus roczenéről nekem chuck berry jut eszembe meg a fekete ellenkultúra. de ez jó 10-15 évvel a hippik előtt volt.



a hippik esetében tényleg fontos szerepe volt a psciheleiának. ez pont annyira nem elválasztható a mozgalom alapjaitól mint a környezettudatosság vagy a szexuális forradalom.

2015. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem véletlenül fonódik össze a kettő. A gond inkább ott van, hogy a társadalom (és úgy tűnik te is) ezt kapásból elítéli. Zsigeri szinten.

Drog? Nem kell tovább ecsetelni, ennyi vége. Nekem is mentegetőznöm kell, ha erről a témáról van szó, ez az első, a mentegetőzés. Utálom ezt.

Igen, ezek az emberek (és főleg a legnagyobbak) összekapcsolhatók a drogokkal, de ez nem baj. A tudatmódosításban nagyon nagy potenciál van.

2015. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!