Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy értsem meg jobban a...

Hogy értsem meg jobban a verseket?

Figyelt kérdés
Sok versnél konkrétan gőzöm sincs, mit akart leírni a költő, mire gondolt, mit takar az adott hasonlat/szimbólum/metafora. Hogy fejlesszem magam e téren? Ha sok verset olvasok, az hogy segít? Mivel ha közülük sokat nem értek meg, nem tudom, hogy ez segítene-e. Pedig szeretem a verseket (amiket értek, még ha kicsit elvontabbak is.)

2015. máj. 9. 13:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ne az érdekeljen, hogy a költő mire gondolt, hanem hogy neked mit mond a vers!
2015. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves előző, én Önnek ellent mondanék, mert nem arra kíváncsi a tanár, hogy mit gondol az ember, aki előadja, hanem amit a költő.
2015. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha annak olyan nyilvánvaló mondanivalója van, ami abban a műben fontos.


Pl amikor Petőfi azt mondja, hogy nem ágyban párnák közt szeretne meghalni, akkor oda lehet írni, hogy ő ilyen forradalmár mentalitású ember volt és csatában akar odaveszni, és semmiképp sem azt, hogy végső stádiumú rákbeteg volt, mert nyilvánvalóan már a vers többi részéből is kiderül, hogy nem így volt.


Egyébként meg tényleg azt írsz amit akarsz, illetve amire tudsz hivatkozni.

Irodalom érettségin egy novellát elemeztem, és csak azt írtam le marha részletesen, hogy hú itt ez meg az történik meg ez biztos ezt szimbolizálhatja és összességében 90% lett.

2015. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"nem arra kíváncsi a tanár, hogy mit gondol az ember, aki előadja, hanem amit a költő."


Én meg ezzel vitatkoznék, a tanár arra kíváncsi, hogy mindenki bemagolta-e a szabvány elemzés minden sorát!


Ugyan honnét tudná bárki is, hogy mire gondolt épp a költő mikor verset írt!?

Mire gondolt Ady, akinek jó ha naponta 2 józan órája volt mielőtt a kávéházba ment, ahol ivott narkózott és 3 doboz cigit elszívott?

Mire gondolt a sérült lelkű József Attila?

MIre gondolt Petőfi, aki kocsmáról kocsmára járt és a nők kötötték le a szabadidejét?


Persze ettől még jó verseik vannak, de könyörgöm, ne akarjuk már kitalálni mire gondoltak!

2015. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Leginkább a korszakalkotó műveket kell elemezni, nem az ópiumzavaros dolgokat. Azokat meg nem nehéz, mert simán ráhúzható egy-egy ilyen elemzés a korszak összes ilyen témájú versére.
2015. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem kötődik a sulihoz a kérdésem, egyszerűen csak érdekelnek a versek. Egyébként én is hajlok arra a véleményre, hogy akkor jó egy vers, ha mindenkinek mást mond, csak ezzel az a baj, sokan nem így gondolják, no meg persze néha jó lenne egy-egy dolog mögé látni (pedig nem rossz a képzelőerőm szerintem), mondjuk amikor egy ösvényről van szó, ami az életútját jelenti valakinek. (Ez csak egy példa volt.)
2015. máj. 9. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:
olyan toposzt jelent amilyet akarsz, általában egymás szinonimái
2015. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
"Einstein is 2-es volt fizikából..." Ezt tudnám most felhozni. Az iskola az egyének szabadságát korlátozza, tömegesen gyártják az embereket. A verseken nincs mit tanítani, az a lényege az egésznek, hogy mindenki azt lát bele, amit szeretne. A nagy költők sem azért lettek azok, mert bemagolták a szabályokat még anno... Üdv: 1. válaszoló
2015. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Einstein nem volt 2-es fizikából. illetve az volt,de amikor ő járt iskolába, abban az évben fordult meg a rendszer: előtte az 1-es volt a legjobb jegy, utána lett az 5-ös. Mármint német területeken. Innen jön ez a legenda.
2015. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem Einsteinnél az is gáz, ha "csak" négyes volt fizikából...
2015. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!