Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy tehetséges rajzoló/festő/költő?

Figyelt kérdés

A véleményeteket szeretném hallani.

Szerintem a festéshez/rajzoláshoz nem feltétlen kell tehetség, ha valaki kitartó, akkor egy idő után ráérez.

A költészetben sincs szerintem.



2015. máj. 9. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehetséges, aki értékelhető és különleges dolgot hoz létre minél kevesebb hibával és hatékonyan.

Szerintem te arra gondolsz, hogy veleszületett tehetség-e?

Szerintem sincs ilyen. Bár érzelem és kreativitás kell hozzá. A töbi csak technika és gondolkodás kérdése.

2015. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért a pálcikaemberkéből nem lesz gyönyörű tájkép.

Igen, veleszületett tehetség létezik. Igaz, hogy számít a kitartás, és a gyakorlás, de aki tehetséges, az nyilván gyorsabban éri el ugyanazt, és tovább haladhat, mint aki nem az.

2015. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell veleszületett tehetség, amit fejleszteni kell. Ha valakinek nincs tehetsége (bármihez), az sok gyakorlással sem tud kiválót alkotni.
2015. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a tehetség egy fokmérő, nincs tehetségtelen meg tehetséges ember, csak jobban meg kevésbé tehetséges. A tehetséget ugyanakkor nagyon sokszor összekeverik a képességgel (ami tehetség+gyakorlás).
2015. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden készség tanulható, fejleszthető. Én még olyan festőről, költőről nem hallottam, aki nem nulláról kezdte. A híres költők is mind olyanok, hogy a verseik fele minimum, de általában jóval nagyobb részük, egyszerűen rossz vagy átlagos, olyan szintű, amit a többség a fiókjának írna. Nagyon gyanítom, hogy a festők is a képeik 90%-át kidobják a fenébe.
2015. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogalmak nem jók. Nincs olyan, hogy megszületik a gyerek, kezébe kap egy ecsetet és megfesti Van Gogh napraforgóit. Én ezt úgy képzelem el, hogy minden babában van egy ,,csíra" (nem találok jobb szót), ami tartalmazza azokat az aktivitásokat, amiben tehetséges a gyerek, úgymond veleszületett tehetség. De ez nem nyilvánul meg magától szerintem, csak ha fejlesztik azt a tehetséget, akkor gyorsabban, ügyesebben fejlődik, mint egy átlagos kisgyerek. Nyilván, kis alapvető kézügyességű emberből is lehet jó festő, de sokkal több munkával, lassabban és talán kevésbé jó, mint akinek a ,,csírájában" van.

15/L

2015. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja amúgy időközben eszembe is jutott valami, ami számomra egyértelművé tette azt, hogy ez a vele született tehetség dolog butaság. A Polgár lányok esete.

[link]


Ha valaki tudott direkt célirányosan világklasszis sakkozót faragni a lányaiból, akkor ugyan ez mehet bármi mással is.

2015. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenhez kell egyfajta veleszületett tehetség. Akinek egyáltalán nincsen érzéke a rajzhoz, hiába tanul. Egyszerűen nem fog neki menni. Lehet, hogy egy bizonyos szintig eljut, de soha nem lesz belőle profi, nincs jövője a szakmában. A költészettel is ez van. Sajnos sokan hiszik azt manapság, hogy bárki tud verset írni. De azok az amatőr, négysoros, rímelő szavak nem nevezhetőek versnek, legalábbis szerintem. Nekem is van ismerősöm, aki nagyot képzel magáról, mert tud rímeket írni. Csak az a gáz, hogy tőlem kérdezi meg a szavak jelentését... Mert nem érti a saját irományát...
2015. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emiatt a hozzáállás miatt látok sok embert elkallódni. "Nekem nincs tehetségem a matekhoz/angolhoz/fizikához/törihez/rajzoláshoz/zabhegyezéshez". Nézz meg egy interjút akármelyik híres művésszel, mindegyik azt fogja mondani, hogy a kulcs a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. A versírás meg nem csak rímelésből áll, az internet tele van rímszótárra, bármilyen szóra dob 500 másikat ami rímel rá. Ehhez még gyakorlás sem kéne.
2015. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!