Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egyetértetek velem abban,...

Egyetértetek velem abban, hogy mindenből lehet "művészet", ha az ember szívvel-lélekkel csinálja és arra törekszik, hogy kiismerje azt a bizonyos dolgot?

Figyelt kérdés
Akár a matek, a fizika, az orvostudomány, a jog, a főzés, a cukrászat.

#művészet #művészeti ágak #a művészet értelmezése
2015. máj. 19. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ettől még valaki csak egy lelkiismeretes vagy lelkes művelő lesz. Attól nem lesz semmi művészet, ha folyamatosan ugyanazt, ugyanúgy, a megszokott sémák szerint csinálsz. Művészet attól lesz valami, hogy a saját szemléletedet, meglátásaidat, saját véleményedet, stílusodat adod hozzá.
2015. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A művészetet mint fogalmat képesek szűk korlátok közé sorolni, és leegyszerűsíteni az irodalomra, a festészetre, szobrászatra avagy olyan alkotásokra, amik maradandók és kézzel foghatók.

Ezzel szemben szerintem teljesen jogos, hogy minden egyéb más is lehet művészet, hiszen egy csodás dísz torta elkészítése, mi más ha nem művészet? Attól még hogy megeszik - így nem alkot maradandót - még művészet, szintúgy a főzés is. A matekról nem tudok nyilatkozni, de a a fizika és az orvostudomány is hasonlóképpen csodálatos, csak más. Nem hiába szokták mondani, hogy az orvostudomány művészete.

Szimplán csak korlátolt maga a fogalom. Én egyetértek veled, bármiből lehet művészet :)

2015. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontozok, aki normálisan válaszol - a véleményétől függetlenül.

Hozzátenném, hogyha azt a valamit még fejleszti is/igyekszik fejleszteni.

2015. máj. 19. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Még a képzőművészeteken belül is megoszlanak a vélemények arról, hogy hol vannak a művészet határai. Mi számít művészetnek, művészinek és mi nem.

Én személy szerint úgy vagyok a dologgal, hogy ha valaminek az elkészítésébe szível-lelekem beleadom akkor az eredménye nekem biztosan művészi lesz, hisz én nem csak azt látom amit létrehoztam, hanem azt a munkát, erőfeszítést is, ami a létrehozásához kellett. Így bármilyen tevékenység felruházható többlet tartalommal. Aztán, hogy azt más művészetnek tekinti vagy sem az mellékes. Hisz a célja nem egy címke birtoklása, hanem az alkotás maga.

2015. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hozzátenném, hogyha azt a valamit még fejleszti is/igyekszik fejleszteni."


1# vagyok. Ezzel a kiegészítéssel már egyet tudok érteni.

2015. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Aztán, hogy azt más művészetnek tekinti vagy sem az mellékes."

Én is ezt akartam írni, hogy a művészet általában el akar valamit mondani, át akar valamit adni. Ha csak az alkotónak mond valamit, csak ő tudja értelmezni, azt nevezzük jóindulatúan határesetnek.


Szerintem művészet az, ami a konkrét információtartalmon felül valami többet tud nyújtani másoknak, másodlagos módon tudja gazdagítani a szemlélőt, hallgatót, olvasót.

2015. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"művészetnek tekinti vagy sem az mellékes"

Félreolvastam, úgy olvastam, hogy "az sem mellékes". :)

Na mindegy, amit írtam, fenntartom.

(Előző voltam.)

2015. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!