Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet megtanulni 0-ról olyannyira rajzolni, hogy az már teljesen élethű legyen?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó s nem mindegy, hogy csak másolni, életből rajzolni vagy fejből rajzolni s ja és egyáltalán mit, virágot, állatot, embert...

Vannak emberek, akik 10 év után sehol sem tartanak rajzban (pedig sokat gyakorolnak, no persze, munka, suli mellett), mások fantasztikusan másolnak, de önmaguktól semmire nem képesek... S van, aki pár hónap után megkapó dolgokat fest, mondjuk nem élethűen, de művészien, remek érzékkel a színek iránt... Az anatómia persze kibukik, kevesen tudnak anatómiailag tökéletes embert rajzolni pár hónap után, s az anatómia csak egy dolog... Az átlagos érdeklődő emberkének évekig tart, amíg a vonalminősége feljavul se nem ilyen reszketős, tört vonalacskákat nyom s az ember szemét megfelelő helyre teszi...

Meg lehet nézni művészi sulit végzetteket, milyen bénák tudnak lenni olykor... Némelyik 13 éves gyerek pedig igazán csodásan rajzol, s én elég kritikus fajta vagyok ennek megítélésében. Nem kevés nagyságrend van ilyenek közt s ama grafikusok között, akikkel dolgoztam, s nem az utóbbi javára...

2015. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én már azóta rajzolok, mióta ceruzát tudtam fogni a kezembe, csak aztán volt még fiatalkoromban volt egy pont, ahol abbahagytam, és most, 23 évesen megint folytatni akarom. Elég jól tudok rajzolni, csak sajnos nem szabályszerűen tanultam meg, hanem magamtól, tehát elvileg el kéne kezdenem a kockáktól... És nem igazán tudom felmérni, hogy mennyire behozható ez a lemaradás/kihagyás, vagy mennyire tudnám még kihozni magamból a legtöbbet.
2015. máj. 28. 23:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy azért még be lehet hozni nem?
2015. máj. 28. 23:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenfélét rajzoltam, de főleg fejeket meg embereket.
2015. máj. 28. 23:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Fejből.
2015. máj. 28. 23:55
 6/11 Prym ***** válasza:
Tudsz linkelni vagy küldeni valamit amit te csináltál akkor és most? Sokat segítene a helyzet megítélésében. :)
2015. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze.


[link]


Ezeket pár napja csináltam, habár csak összetákoltam pár perc alatt, nem is radíroztam.

2015. máj. 29. 10:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Olyanom nincs, amit régebben csináltam.
2015. máj. 29. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:
A jobb oldali nem rossz, a bal viszont elég gyenge. Sok gyakorlással tudod fejleszteni a képességedet, mert jobb, mint az átlagnak. De különösebben nem vagy tehetséges. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Sokat segíthet, ha tanártól is kérsz kritikát, tanácsot.
2015. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj,nekem kb 4-5 év folyamatos gyakorlás kellett hogy úgymond "élethűbb" legyen egy rajz.Soha ne rajzolj fejből! A legnagyobb művészek is modell alapján rajzolnak.Neten találsz rengeteg modellt mindenre,minden beállításból,onnan tudsz gyakorolni,és figyeld az anatómiát elsősorban.Az szem-száj-orr elhelyezését stb. és jó lesz :)
2015. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!