Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni felnőtt fejjel élethű portrékat rajzolni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvégezhetsz különböző rajztanfolyamokat, vagy beszerezhetsz könyveket. Könyvből a Jobb agyféltekés rajzolást ajánlom, bár szerintem kissé humbug, rajzolni biztosan megtanulsz belőle. A könyv főképpen a látható dolgok pontos lerajzolására tanít meg, vázlatkészítésre és hasonlókra nemigazán.
2012. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó arányérzék kell...

Jó térlátás...

Meg egy kis kézügyesség.

A teknikákat és trükköket azt (összeszokták lopkodni) másoktól "azaz elnézik!

A youtubon vannak vidik erről.

Meg sok gyakorlással... lehet pár év.. de mindíg lát valami új teknikát az ember ami jobb..

Az igazi élethű képeknek elárulom hogy valójában a fényjáték adja meg azt a reális fényképhatást.

2012. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évek szerintem a saját stílus kialakításához kellenek, ahhoz, hogy normálisan tudjon rajzolni semmiképpen sem kell ennyi idő. Amennyire én tudom az emberek nagy része azért nem tudja lerajzolni azt amit lát, mert ahelyett, hogy megfigyelne egy ívet, árnyékot, textúrát majd a megfigyeltek alapján megpróbálná átvinni azt a lapra, megnézi mondjuk a szemet aztán rajzol valamit a papírra ami nincs összhangban a látottakkal. Ezen gyakorlatilag azonnal lehet változtatni, főleg azért mert semmi köze a kézügyességhez.


Kérdező: ha fogsz egy lapot és ceruzát, majd megpróbálod lerajzolni a kezdet úgy, hogy milliméterről milliméterre haladva vizsgálgatod az íveket mielőtt egyetlen vonalat is húznál a papírra meglepően jó eredményeket érhetsz el.


*****

Ez az a bizonyos első kommentemben szereplő könyv. Vannak benne sületlenségek de gyakorlatilag használ.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld mancsok!
2012. ápr. 10. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!