Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell összeállítani /...

Hogyan kell összeállítani / elkészíteni egy dalt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy miylen folyamat előzi meg a kész dalt. Szeretnék zenét csinálni vannak gitár dallamaim, szólók is, és vannak dalszövegeim is de sehogysem bírom ötvözni a kettőt. Nem tudom illeszteni egyiket a másikhoz. Beatles stílusú zenét akarok egyébként, tehát nem oylan nagyon vészes téma. Szóval van ennek valami trükkje? hogy előbb a dalszöveg aztán ahhoz arra a zene, vagy fordítva? Olvastam, hogy a Queen-nél csinálták úgy, hogy előbb a zene volt meg aztán próbáűlták rá a szöveget és vért izzadtak vele...


Köszönöm ha valaki ebbe tudna útmutatást adni.



2015. jún. 4. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen egyszerűbb a szöveghez megírni a zenét. De előfordul sokszor, főleg évek óta együtt dolgozó zenekarok esetén, hogy nem csak szövegeik vannak, hanem zenéik is, és ezeket próbálják ötvözni, vagy van egy nagyon jó dal, amire szöveget keresnek/írnak. De kezdőként mindenképpen azt ajánlom, hogy a kész szövegekhez írj zenét. Úgy a legkönnyebb megtalálni a megfelelő hangzást, ami passzol a tartalomhoz, és ritmusban is illik hozzá. Persze ez sem egyszerű feladat amúgy.
2015. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ... melyik születik meg előbb, van, hogy először valami hangszer téma ötleted va, de van, hogy szöveg ötleted van... nem tehetsz róla, hogy melyik jön hamarabb:) Nekem csomószor volt olyan, hogy gitár téma volt, aztán később íródott egy szöveg, ami nagyon jól ráillett...
2015. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem ne görcsölj azon, hogy jajj, most akkor ehhez ezt kell, meg először ezt kell... ami jön, ha nem jön, hagyod, kész.:)
2015. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meglevő zenét meglevő szöveggel nem nagyon fog sikerülni összeilleszteni, kicsi az esélye, hogy passzoljanak. Mindegyikhez külön hozzá való zenét/szöveget kell írni. Szerintem könnyebb szövegre zenét, de mindenkinek más a munkamódszere.
2015. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy könnyebb, de nem mindig lehetséges... Tehát ha te elkezdesz görcsölni meg erőlködni azon, hogy először szöveget írj, mikor épp gitár témád van, akkor valószínűleg mindkét ötlet megy a kukába, vagy sz* r lesz az egész. Jó zavarosan fogalmaztam, de remélem érthető azért:D
2015. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi minden választ, végülis segített, mindkét módszer működhet akkor, tehát hagyom, hogy kialakuljon :) kössz mindenkinek
2015. jún. 5. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos még megjegyezni, hogy mindkettő közben kicsit a másikat is csinálja az ember, akármelyikkel is kezdi. Ha szöveghez írsz zenét, de nincs még meg a szöveg, akkor is tekintettel kell lenned rá. Meg sokszor az van, hogy két félkész valamiről érzed végig, hogy egymásnak lettek teremtve. :)
2015. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kicsi megjegyzésképpen: a Beatles nagyrészt iszonyú bonyolult akkordmeneteket csinált, ne keseredj el, ha kezdetben nem hangzol úgy. Amúgy nekem legtöbbször egyszerre jön dallam és szöveg a fejemben, aztán megpróbálom gitáron leszedni, amit elképzeltem, egyre többször sikerül is...
2016. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!