Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Mi Himnuszunk a legszomorúbb...

A Mi Himnuszunk a legszomorúbb? Miért nem tudunk örülni az élet apró örömeinek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A magyar nép nagyon önsajnáltató, de ezt alapból érezheted a magyar nagyon szívesen megosztja minden baját bánatát. Erről pont olvastam hogy egy külföldi ezt különösen megjegyezte hogy minden bajunkat elpletykáljuk. Más ország is szenved mégis nem feltétlen szomorú a himnusz. Ott van Németország mind két világháborút elveszette felosztották 40 éven át mégis ma a legfejlettebb országok között van, nem csak a magyarok a hú de nagy áldozatok és mindenki velünk tol ki, mert már megbolondulok ezektől.
2015. jún. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a fő baj csak az benne, hogy másokra mutogat. Egyéb gond nincs vele.
2015. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennyi baj legyen hogy szomorú, az ember úgy se hallgatja minden nap, szóval igazából teljesen mindegy.
2015. jún. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szomorú, inkább komoran ünnepélyes. Ettől függetlenül 2-essel értek egyet, kissé töketlennek mutat minket. A Szózat sokkal kifejezőbb.
2015. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem.


Én tudok árülni az élet apró örömeinek. Ha Te nem, az a Te hibád.

2015. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A himnuszunk ugy jó ahogy van végülis a Magyar mentalitás már csak ilyen, ne is próbájunk kibujni a börünkböl, "sirval vigad a Magyar" ahogy sokták mondani de talán pont etöl vagyunk különlegesek. Mindegy serintem fogagyuk el a gyengeségeinket és épitsünk az eröségeinkre
2015. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nincs velünk az Istenünk. Aki velünk van, az nem miénk. "István, a király" is megmondta: „Veled, de nélküled”. A mi Istenünk azt akarja, hogy úgy boldoguljunk nélküle, mint ahogy boldogulnánk vele. Nem gyengíteni, erősíteni akar ezzel bennünket. Ha mi abban hinni tudnánk, hogy az istentelenségünk csak látszat, ha hinni tudnánk, hogy Istenünk mégis csak velünk van, nem siránkoznánk, és sokkal eredményesebbek is lennénk az életben.
2015. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kettő összefügg. Pont a Himnusz és más művek amiket gyerekkorunktól nyomatnak nekünk az egyik fő ok. Pató Pál meg hasonlók "oktatják" a következő generációknak hogy milyen ember is a magyar, meg az ilyen hülye szólások hogy "sírva vígad a magyar" amivel hajlamosak vagyunk igazolni hogy jól van ez így.

Tudat alatt is próbálunk megfelelni ezeknek a képeknek mert hát "magyarok vagyunk".


Ha lecserélnénk a Himnuszt valami vídámabbra, reménytelibbre és ha kidobnánk a sötét és búskomor irodalom nagy részét legalább az oktatásból akkor szerintem már félúton járnánk a pozitív változás felé. Mert hát ezek a művek igen szépek a maguk módján, de nem biztos hogy hasznosak és nem hiszem hogy az embernek fél életén keresztül ezeket kéne hallania szuggesztióként, pláne bemagolnia feleletért.

Igy is beletelne egy-két generációba a változás, de ami most van csak rögzíti ezt a búskomor állapotot.

2015. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mandy1408 ***** válasza:
Különben nem alaptalan... De akkor is gáz volt épp ezt a verset himnusznak választani. Végülis, illik hozzánk. :D
2015. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A szekely himnusz a legszomorubb!! Maroknyi szekely porlik mint a szikla ....
2015. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!