Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a prológus...

Mit gondoltok erről a prológusról?

Figyelt kérdés

Ez egy fanfition-nek készül, az Elcserélt életek című film alapját követve. A történetet Walter Collins szemszögéből szeretném leírni. Itt a prológus :


Az éjszaka kísérteties csöndjét, a sűrű villámcsapásokon kívül csak David fülsüketítő sikításai törték meg. Én csendben loholtam utána, ahogyan csak a lábam bírta. Szemeimből patakzottak a könnyek, de a heves zivatar lemosott minden legördülő cseppet az arcomról. Édesanyám által foltozott bakancsom el-el merült a sárban és erről eszembe jutott Ő. Biztosan égre földre keres. Jól ismerem, biztosan nem nyugszik addig, míg otthon nem tudja a kicsi fiát. De most nem gondolhattam erre. Nem számít, hogy mennyire van sötét, hideg és hogy mennyire hiányzik anyám – nem állhattam meg. Nem állhattunk meg. Az életünk volt a tét. A másik két fiú, akiknek velnük együtt sikerült megszöknie a rencsről, a másik irányba menekültek tovább. Több esélyünk volt, ha szétválunk. A vádlim és a térdem már égett a fájdalomtól, fogadom, egész eddigi életemben nem futottam ennyit. Sőt, nem is hittem volna, hogy képes vagyok egy ekkora távra. Mit ki nem hoz az ember fiából a halálfélelem? Gondolataimat puskadörrenés szakította félbe. Lőttek valahol, méghozzá nem is annyira messze. Úgy látszik, mégsem sikerült akkora utat megtennünk, mint amennyit gondoltam. David-del összenéztünk és egyetlen szóváltás nélkül futottunk tovább a semmibe. Még mindig koromsötét volt, de a vihar csendesülni látszott. Megengedtem magamnak egy pillantást hátrafelé, magam sem tudom pontosan miért, talán éreztem, ahogyan rezeg alattam a föld a közeledő gépjármű rezonanciájától. Egy szörnyeteg két sárga szeme világított élénken a messziben, majd ahogyan egyre közelebb és közelebb merészkedett, a szemek nagyobbnak tetszettek és a brümmögő hang is felerősödött. Tudtam, hogy nem tehetek semmit. Nincs esélyünk az autóval szemben. Egy learatott gabonamezőn voltunk és bár, hiába volt éjszaka, így sem láttam esélyt a menekülésre. Ennek ellenére nem lassítottam a lépteimen, azt akartam, hogy ha eljön az idő, mikor elkell magammal számolnom, lelkiismeret-furdalás nélkül mondhassam ; én mindent megtettem a túlélésért. Ez volt az utolsó gondolatom, mielőtt a lámpa teljes egészében megvilágította gyönge, csuromvizes alakomat. Irtózatos feszítést éreztem a vádlimnál – az előbb érzett izomláz ehhez képest semmisnek hatott. Pillanatokon belül a földön voltam és éreztem a autó forró alvázát szorosan a testem felett.



2014. aug. 3. 23:31
 1/2 Fekete Holló válasza:
Szerintem nagyon jó lett.
2014. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én nem láttam a filmet, viszont a prolúgus nagyon tetszik. van benne pár hiba, de nem túl vészesek, gyakorlással észrevétlenül fogod elhagyni őket.


maga a prológus kíváncsivá tett, és ha ez a szöveg állna egy könyv hátán, akkor olyan 55%-ban biztos lennék abban, hogy megveszem a könyvet.

így tovább. (azt hiszem utánanézek ennek a filmnek)

2014. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!