Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudom fura kérdés, de, hogy...

Tudom fura kérdés, de, hogy kell írni verseskötetet? Vagy verses könyvet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak összefüggő verseket kell írni a verseskötetben vagy lehetnek eltérőek.

A verseskönyvben is ez a kérdésem eltérőek legyenek vagy összefüggőek.



2015. jún. 7. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehetnek eltérőek, nem sok értelme lenne annak, ha 600 ugyanarról szóló verset olvashatnál egy műben. Arról nem is beszélve, hogy habár az emberi kreativitás határtalan, valószínűleg te is beleunnál egy idő után abba, hogy folyton ugyanarról írsz.


Esetleg úgy lehet egyetlen témából verseskötetet összeállítani, ha veszed az egész életedben arról írt verseket pl. 70-80 évesen, s kiadod.


Az a legegyszerűbb, ha elmész egy könyvtárba, a kezedbe veszel néhányat és lapozgatod őket. Akkor meglátod, hogy milyenek :)

2015. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát az ismert magyar költők köteteit elnézve leginkább csak időbeli csoportosítások vannak.
2015. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak és a másodiknak is. Akkor megnyugodtam mert nem tudtam volna írni olyan sok verset 1 témáról de most már nyugodtan belefoghatok. Még 1 kérdés.

Ha kész vagyok, hogy kell kiadnom ingyenesen? Vagy csak fizetősen lehet. Tudjátok nem akarok ebbe nagyon sok pénzt beleölni.

2015. jún. 7. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát vereseket lehet írni, ha jön az ihlet. Majd a verseket lehet kötetbe rendezni. Lehet kiadót keresni (nehéz, mert nem veszik meg, akkor nagy bukás a kiadónak). Lehet magán kiadást csinálni (egy db kb 800-2000 Ft). Ingyen nem fog menni...
2015. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ingyenesen akarod kiadni, akkor készíthetsz egy weboldalt, ahova feltöltöd őket. Esetleg különböző fórumokon megoszthatod másokkal.
2015. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Crisopher ***** válasza:

Pedig nem olyan nehéz a dolog. Fogsz x számú verset, ami kiteszi egy kötet hosszát, és belerakod. Nem kell összefüggűeknek lenni. Rendezheted őket dátum vagy abc szerint is akár.

Kategóriákba sorolni már az irodalmárok dolga.

2015. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok de már olvastam olyat is hogy elküldöd egy kiadónak és ha jó kiadják a kötetet imgyem. És X bevétel a kiadóé. De tőlem mindegy menyi pénzt keresek vele mert én nem a pénzre hajtok.
2015. jún. 7. 20:05
 8/10 Crisopher ***** válasza:
Ingyen nem olyan egyszerű kiadatni, készülj fel, hogy hosszú futás lesz. Úgy csak akkor adják ki ha remélnek hasznot belőle. Ez van, a profitra mennek rá manapság sajnos.
2015. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármelyik kiadónak bármit küldenél, olvass végig legalább öt kortárs magyar verseskötetet, mert úgy látom, fogalmad sincs a dolgokról. Nyilván lehet egy kötet tematikus-ciklikus, de egymástól független költemények csokra is. Ami meg az anyagiakat illeti: alapból sem te, sem a kiadó nem vele semmit. A nyomdaköltség negyede ha bejön az eladásokból, éppen ezért vagy támogató után kell nézned (önkormányzat, alapítvány, cég) vagy neked kell fizetned. Nyilván elsőkötetesként kánonkövető kiadó nem áll veled szóba és NKA- vagy MMA-támogatás sem valószínű.
2015. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez van, a profitra mennek rá manapság sajnos."

Ez így van rendjén. Egy vállalkozás nem finanszírozhat veszteséges üzleteket, a kérdező verseskötete pedig garantált veszteség. Ezért kell támogató.

2015. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!