Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok ehhez a vershez?

Pinkjaguar kérdése:

Mit szóltok ehhez a vershez?

Figyelt kérdés

Bánni? Dehogy!

Inkább mintha most

Elengedne az

Ami nemrég elkapott

Gennyesedést okozó kórság

Belülről fakadtak kelések

A sötét húst felszakító

Idomtalan szívverések

Ma megméred az éjszaka súlyát

Épp három kilóval nyom kevesebbet

Szemeden a betegség okozta párnák

Belébe süllyedve könny, feljebb

Hamuszürke hegyek domborulnak mintha

A könnytelenséged alapvető minta

Lenne, valamiféle dacos ősi hajlam

Ősember nyakán vágott sebből hulló vér

A bíboros avarban; elásva mélyre,

Senki meg ne lássa, de valahol mélyen a rétegek

Egymást érik és forróságuk kihűlt: hidegek,

mint öngyilkos kezén a félbevágott idegek.



2015. jún. 8. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem tetszik, ha ez a Te versed le a kalappal, és ne hagyd abba ! :)
2015. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,az enyém,és köszi szépen!:)
2015. jún. 8. 19:24
 3/12 anonim válasza:
A súlyt azt N (newtonban)mérik😃 amúgy nagyon tetszik. Igazán elgondolkodtató és mélységes a tartalma.😊
2015. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen,a fizika nem az erősségem... :D köszi!!
2015. jún. 8. 19:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Szűkszavú leszek: jó.
2015. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Elmondanád hogy hol vannak metaforák ebben a versben?
2015. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hát-hát,! Én nem lennék benne olyan biztos hogy te írtad!
2015. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én írtam, es szerintem egyertelmu a szoveg, nincsenek benne hü de nagy koltoi metaforak. arrol szol,hogyan rejtjuk el a konnyeinket, hogy "senki meg ne lassa",ez valamifele osi,belenkrogzult tulajdonsag lehet,ami meg zz oskorra vezetheto vissza - egy osembernek nyilvan nem volt ildomos gyengenek mutatnia magat,ha megsebesult es verzett,akkor elrejtette (elasta az avarban),ettol ne csokkenjen a tekintelye.de ezek a sebek nem tunnek el,hiaba assuk el oket,melyen (bennunk) elraktarozodnak,es mar nem forrok,hanem hidegek.ezzel a hidegseggel azt akartam erzekeltetni,hogy igy valunk egyre ridegebbe,magunkba fordulova,de a hidegseg (a forrosag elvesztese) ertelmezheto ugy is,hogy mar nem tudunk valtoztatni ezen,a pillanatot elmulasztottuk,amikor a sebesulest felvallalhattuk volna,ha nem lettunk volna tul buszkek,vagy eppen gyavak ahhoz,hogy hagyjuk,valaki bekotozze a sebeinket.mert az emberek felnek a kiszolgaltatottsagtol,felnek embernek latszani.es eppen ez az,ami emberre teszi oket.ha egy kutya megsebesul,rohan a gazdajahoz,az allat vonyit,ha faj neki valami.az ember pedig osszepreselt szajjal ul es inkabb magaba oli a fajdalmat,csak hogy mutassa,o jobb masoknal.ezzel tulajdonkeppen (persze tulozva) elidegeniti magat a kulvilag szamara = meggyilkolja magat.ezert a vegen az ongyilkosos hasonlat.
2015. jún. 14. 23:16
 9/12 A kérdező kommentje:
az eleje pedig az a pillanat akart lenni,amikor valaki felismeri,hogy ebbe a helyzetbe hozta magat (amit az elobb leirtam).felfakadnak a kelesek,szivdobogas,stb. megmeri az ejszaka sulyat= az emberben rejlo sotetseg,mindaz,amit nem lat,nem ismer fel magaban.most valamit felismert,minusz harom kilo.(ettol meg a sotetseg ott marad,csak kicsit kevesebb lett.) de most,hogy felismerte,jon a megkonnyebbules,"elengedne az,ami nemreg elkapott".szerintem ez az egyetlen letezo feloldas,hogy felismerjuk magunkban azokat a dolgokat,amikkel magunkat mergezzuk.es nem bankodunk,valtoztatunk.persze ehhez ido kell. --- szerencsesebb lett volna amugy forditva irni,elobb a problema,aztan a feloldas.az elejen igazabol kicsit lelkesitobb verset akartam irni.csak nem jott ossze,na :) nem vagyok profi.de ettol meg en irtam a verset.
2015. jún. 14. 23:25
 10/12 anonim ***** válasza:
👍
2016. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!