Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek nem rossz, hogy a...

Szerintetek nem rossz, hogy a művészet ennyire eltávolodott az emberektől?

Figyelt kérdés

Régen a közemberek is csodálattal tekintettek egy egy műalkotásra, még ha nem is teljesen értették a mögötte rejtőző jelképrendszert. Manapság már nagyon műértőnek kell lenni, hogy igazán értékelni tudjunk egy modern alkotást. Az emberek nem látják a bele fektetett munkát (talán nincs is), és egyfajta megvetéssel is néznek rájuk.

Vajon ez a jó irány? Hogy tintapacákba magyarázunk bele elvont fogalmakat?



2015. jún. 25. 11:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem, igazából nem is az a baj,hogy nincsenek igazán tartalmas művészi alkotások, sőt szerintem még közönségük is van,hanem az,hogy az átlagember elé nem ez kerül.

A túlzott művi, mindegy mi csak más legyen és a minél nagyobb közönséget lefedjen az,amivel leginkább találkozik az ember.

2015. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen ami a nagyközönségnek szól, a mögött már nagyon erősen ott a pénz. Nem is feltétlenül a megjelentetés költsége, hanem az, hogy az adott alkotás visszahozza a befektetett pénzt, és profitot termeljen. Ezért van az, hogy sokszor nagyon gagyi mozifilmek születnek, mert semmi másról nem szól, csak hogy legyen egy biztos bevételi forrás, és az emberek beüljenek megnézni. Ha egyszer kifizetik a jegyet, akkor mindegy, mit kapnak cserébe. Pont ezért rosszak a játékadaptációk is. Sajnos ez mostanában nagyon elterjed álláspont. Egyes művekből, amiket a nagyközönségnek szánnak, hiányzik a belé fektetett munka, vagy inkább azt mondanám: a belé fektetett tisztességes munka.
2015. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 XYZRÓ válasza:
Nem a művészet távolodott el, az emberek lettek kevésbé fogékonyak az érzelmek iránt.
2016. márc. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
3-as, értem, mire gondolsz, de én megköltő vagyok, és baromira azt látom, hogy meg van mondva, mit lehet. csomó versemet azért utasítják vissza, mert "jó ez, de miért nem tördeled másképp?". Merthogy nem szabad vers. Frászt kapok ettől. Konkrétan volt olyan szakmai lap,ahonnan azt írták vissza, hogy nyomjak máshol entereket, hogy ne rímeljen.
2018. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!