Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szereti valaki az...

Miért szereti valaki az alábbi zenéket: Doors, Rolling Stones, Jimi Hendrix, Janis Joplin és társai? Azért mert rosszra csábítanak?

Figyelt kérdés
Sajnos ezen zenék, zenészek nagy többsége az alkoholfogyasztásra, kábítószerre, dohányzásra, többes szexre, paráználkodásra csábította az embereket. Nézd meg Woodstockot, Altamont, hippi kultúra mind mit közvetítettek. Ehhez képest ma kultúraként tisztelik azt, amit emberek millióit rontott meg, sokan haltak meg miattuk AIDS-ben. Hát tiszteljük őket. Megjegyzéseiteket várom.
2015. jún. 28. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert fülbemászó zenét játsztak..Pl.Az István a királyt is sokan szeretik,annak ellenére,hogy hamis történelmi képet fest.Mint zenemű egész jó,de hazugságot terjeszt.Ezek a jólcsengő dallamok megragadnak az ember fejében.
2015. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert qva jó zenéket csináltak. Attól függetlenül, hogy sosem tudtam hogy miről énekelnek, az adott előadó énekhangja számomra csak mint egy hangszer a többi között szerepel a zenéjükben. Tehát engem pl. nem csábított rosszra.

A többes szex meg szerintem egyáltalán nem rossz, legfeljebb akkor, ha kimaradsz belőle.

2015. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

"A többes szex meg szerintem egyáltalán nem rossz, legfeljebb akkor, ha kimaradsz belőle."


Vagy ha megraknak téged is...

2015. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

"zenészek nagy többsége az alkoholfogyasztásra, kábítószerre, dohányzásra, többes szexre, paráználkodásra csábította az embereket."


És ezek közül meyik elítélendő?

2015. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de mindegyik.
2015. jún. 28. 20:55
 6/12 anonim ***** válasza:
7%

Én hallottam régebben Janis Joplin-t, de egy nagy szar!

Hendrix az talán tudott gitározni. Az aids egy mesterséges vírus, az amerikaiak csinálták, és fertőzték tele a világot, így ellenszere is van.

2015. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
mert jó volt a zene, + lazák voltak, mint a k*rv*élet
2015. júl. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
azért mert e mellett ZSENIK
2015. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Azért mert ez az IGAZI zene, amit ők játszanak/játszottak!

Nézd meg a mai előadókat, többségük ugyanarra csábít mint amiket te leírtál csak szar zenével. És aki azt írta, hogy Hendrix egy kicsit tudott gitározni, annak üzenem, hogy Jimi Hemdrix a világ legjobb gitárosa, sőt nélküle elektromos gitár sem lenne, Janis Joplin pedig egy kiválló zenész volt, sajnálom ha te nem vagy elég érett ahoz, hogy megértsd a zenéjét..

2016. márc. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

tökigaz, a mai zenék is erre csábítanak. Ha megnézel egy mai zenét, ugyanaz, csak más a zene. Azonkívűl ezek a zenészek (nem ismerem mindet) tényleg nagyot alkottak.

A "paráználkodás" szóból gondolom, hogy erősen keresztény beállítottságú vagy. Más emberektől nem nagyon hallottam/láttam ezt a szót. Nem akarok ezzel kapcsolatban semmilyen negatív dolgot mondani, bármekkora divat is lett mára a blaszfémia.

Na szóval, gondolj bele, ez is egy kultúra. a hippiség és a Rock and Roll mára hatalmas dologgá nőtte ki magát (ha előbbi nem is, utóbbi tarol). Meg lehet érteni ezt az életmódot is, pont, mint a tiedet. Nem azért szeretjük a Doors-t, vagy Jimi Hendrix-et, mert rosszra csábít, hanem mert 1. Jó a zenéjük (Ezt lehet, hogy te nem fogod megérteni, mert akkora erővel koncentrálsz a szövegre, ami szerinted rossz) 2. 3. 4...... Ezt én nem tudom.. Komolyan! Ezeket az tudná legjobban, aki igazi hippi. De gondolj bele! Hippik között nem volt sátánista szerintem. Oké, most már van és aki nagyon okos, az még talán le is tudná vezetni a kialakulását e híres emberek időszakából. Mármint a sátánizmusét. De én nem értek ehhez. Én úgy gondolom, hogy ennél sokkal előbb alapozták meg a sátánizmust, talán még Nietzsche előtt.

2016. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!