Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet fotós végzettség nélkül,...

Lehet fotós végzettség nélkül, amatőr fotósként is befutni?

Figyelt kérdés
Szeretek fényképezni, főleg lovakat, várakat és tájat. Nincs se profi gépem, se fényképész végzettségem. Gépet még most a nyáron veszek, de tanfolyamra nincs se időm, se energiám. Van rá esélyem, hogy valaha lehet fotós kiállításom a végzettség megszerzése nélkül is? Állítólag jó képeket csinálok.

2015. júl. 6. 17:20
 1/7 tetro ***** válasza:
Simán befuthatsz fotósként iskola nélkül. De itthon tájak és lovak fotózásából biztos nem fogsz megélni.
2015. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kiállítás pénz kérdése. Ha van 60-80 ezer forintod a képek előhívására/nyomtatására és keretezésére és a képeid tényleg jók, akkor már csak egy hely kell, egy kávézó, galéria vagy művelődési ház. Keress egy híresebb elismertebb embert a környezetedben (művházigazgató,falu polgármestere, író,festő más művész stb...) aki mond a képeidről és rólad pár szót megnyitóként és ennyi. :)
2015. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1: Tévedsz, pénzt nem kérhet fotózásért jelenleg iskola nélkül. Alkalmazottként dolgozhat fotósként de, vállalkozni nem tud és számlaképes sem lehet.
2015. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetro ***** válasza:

17.36

tudom hogy így van. de pontosan hol is írtam azt, hogy számlázhat iskola nélkül? azt írtam hogy befuthat... valami olyat cáfoltál meg, amit én nem mondtam :)

2015. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félreértettelek, srry. :)
2015. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gépet veszel, de tanfolyamra nincs se időd, se energiád, akkor lesz egy géped. Ha nincs profi géped, de most majd veszel egyet, attól csak profi(bb?) géped lesz, de te nem leszel profi. A képek többségénél marhára nem számít, hogy profi, vagy amatőr géppel csináltad. Ha már van egy géped, csak nem profi, akkor a különbség árát inkább tanfolyamra költsd.

A fotózást meg lehet tanulni tanfolyam nélkül is, ha vannak hozzáértők, akik jó tanácsokat adnak, sokat olvasol róla és sokat foglalkozol vele. Viszont egy tanfolyam ezeket koncentráltan, előre felépített tanmenet szerint és jobb esetben hozzáértő felügyelet mellett biztosítja neked - szóval ha se időd, se energiád, akkor tanfolyam nélkül valószínűleg lassabban, kevesebbet és nem biztos, hogy olyan jól megtanulsz majd, mint egy tanfolyamon.

Hogy az ismerőseid szerint állítólag jó képeket csinálsz (gép nélkül?) az semmit sem jelent. Ők szeretnek és nem értenek a képekhez, így akkor is ezt mondanák, ha pocsék képeket csinálnál. Ha befutni akarsz (bármit is jelentsen ez), akkor nem elég, hogy csak szerintük jók a képeid. A fejlődéshez vezető úton sokkal fontosabbak a kritikus vélemények, amikből megtudod, hogy mit csinálsz rosszul, mint a buksisimogató ismerősök dícsérete, akik csak dícsérnek és megnyugtatnak, hogy nagyon szép képeket csinálsz, miközben mások szerint nem ér semmit a munkád.


A legfontosabb kérdés, hogy SZERINTED mit jelent "befutni"? Hírnév, népszerűség, ismertség, sztárság, elismertség, sok like, sok pénz, sok nő, sok drog?

Ha azt érted alatta, hogy jó képeket csinálsz, ami esetleg még másoknak is tetszik, az nem feltétlenül iskola és végzettség függő, csak tehetség, tudás és akarat kell hozzá. Viszont attól, hogy jó képeket csinállsz (állítólag már most is így vagy vele), még nem biztos, hogy ismert, elismert, népszerű, keresett és megfizetett fotós vagy.

Ha azt érted alatta, hogy ismert, híres, népszerű leszel, ahhoz sem kell iskola és végzettség, bár főleg lovak, várak és tájak fényképezésével nem biztos, hogy sikerülni fog, de nem kizárt, csak attól függ, hogyan csinálod és milyen közönséget sikerül megszólítanod vele. Viszont attól, hogy ismert és népszerű vagy, még nem biztos, hogy jók is a képeid, csak bizonyos körökben sztárolnak, mert "befutottál". Ráadásul az sem biztos, hogy megélsz belőle, hogy ismert és népszerű vagy, mert ettől még egyáltalán nem biztos, hogy bárki fizetni is akar azért, amit csinálsz.

Ha azt érted alatta, hogy munkaként fotózol lovakat, várakat és tájat, úgy hogy ebből kényelmesen, jól, vagy nagyon jól megélsz és semmi más munkával nem kell foglalkoznod mellette, ahhoz egyrészt kellene a végzettség, hogy számlázhass fotózást, vagy alkalmazottként kellene csinálnod (ami mindjárt kevésbé befutás egyesek szerint), másrészt ezekből a dolgokból (de a fotózásból általában is) nehéz megélni. Azzal, hogy fotózásból próbálsz megélni, ráadásul együtt jár egy csomó olyan szakmai, üzleti dolog, kompromisszum és kényszer, amik miatt nem biztos, hogy annyira befutásnak érzi az ember, még ha esetleg össze is jön, hogy megéljen belőle és esetleg még sikeres is.


Szerintem maradj amatőr, szeress fényképezni, csináld minél többet és a profi gép árát költsd inkább tanfolyamra, hogy minél jobb képeket csinálj!

2015. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem jelentkezz egy fotós suliba, vagy művészeti suliba. Pl a THÉBA Művészeti Akadémián van ilyen fotós képzés, és, ha elvégzed, utána vállalhatsz nyugodtan munkát.Szerintem az táj fotókkal nincs baj,ha ez érdekel, fotózd. de szerintem kell a suli, ott tanulhatsz olyan dolgokat, amik segítik a munkád.
2015. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!