Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Simon Márton: Polaroidok Mi ez?

Simon Márton: Polaroidok Mi ez?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenki beleolvasott már ebbe a könyvbe, ha nem is akkor biztosan hallott róla.Nos a kérdésem elsősorban azok felé irányul akik nagyon szeretik ezt a kötetet. A kérdésem az lenne , hogy miért? Mitől "divat" olvasmány? És a mellette érvelésnél miért mindig ugyanazok az érvek jönnek elő?

2015. júl. 13. 00:27
 1/4 anonim válasza:
0%
A szorongásról szól.
2015. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%

én azért szeretem a művet, mert jól el tud kapni egy érzést, hangulatot. nagyon zavar a divat körülötte egyébként, kicsit sajnálom is az írót miatta

nem azt érdemelnék az írásai hogy a lehető leglehetetlenebb helyeken idézzék, meg a könyv lapjait fotózgassák, mint valami macskát

2015. júl. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt én is próbálom megérteni. Láttam ismerőseimnél, amikor posztolták, volt egy furcsa hangulata, amit úgy írnék le, mint valami "égből kapott üzenet", ami miatt engem is érdekelt, mert alapból szeretem pl. a haikukat, az összetömörített mondatokat, ami valami nagyon lényeget zár magába. Nem tudom más hogy viszonyul ehhez, de ezek között Fodor Ákost tartom a legjobbnak, mert gyakran azt érzem, hogy valami jelentékes mondanivalóval bír néhány jól összefaragott szó. Viszont sok esetben Simon Mártonnal nagyon tele lett a hócipőm. Igazából az zavar a legjobban ebben, hogy megtudom érteni azt, ha valakinek tetszik az ilyesmi kortárs művészeti zülledék. Attól még nincs sok értelme, vagyis nem sok. Belegondoltam abba is, hogy talán ezzel is sokat foglalkozhatott a szerző, és biztos a maga módján akadhat benne valami sajátos törekvés, de attól még ez a kifejezésmód elég kevés.

Vannak benne jó gondolatok, amiket nem tudom értékelni amiatt, hogy rengeteg teljesen értelmetlen is van.

A soroknak az olvasó kell "értelmet adjon", ami nem túl megható magyarázat rá, úgyanígy körbenézhetnék az íróasztalomon, és értelmezgethetném amit magam körül látok.

Szerintem a legfőbb lényege ennek, amitől szimpatikusnak tartják az a makró-rövid "fejezetek" benne:) Én is szeretek olyan könyveket olvasni, amiben rövidek a fejezetek. Emellett gondolom olyan életérzéseket használ fel, ami úgy általában sok embernek ismerős. De ettől még nem mondanám, hogy becsülöm az ilyen könyveket:)

2015. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár a könyv nem kötelez senkit arra, hogy értelmezze, de gondolom sokan pont azt kedvelik benne, hogy szabadon értelmezhető, és lehet valami nagyon intelligens élményük attól, ha "értik" ezt a könyvet a maguk módján, gondolom ez sokkal kellemesebb, mintha valami szabályosan megszerkesztett könyvet olvasnának. Gondolom élményt ad azoknak, akik nem szoktak komolyabb olvasmányokban a sorok mögé, míg az ilyen könyvek erre késztetik az olvasót, szerintem lényegében úgy íródik, hogy több értelmezése lehessen.
2015. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!