Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy alkalmas vagyok-e színésznek?

Figyelt kérdés

Érdekel a színészet, de sosem tanultam. Van még esélyem profi színésznek lenni lehetőleg külföldön?(18 éves vagyok)

Szeretnék egyetemre járni, és nem a színművészetire. Nem tudom, hogy amellett lehet-e magas szinten színészetet tanulni.


2015. júl. 23. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon kialakulatlan ez még. Járj valamilyen színjátszóba, tanulj hangszert, éneket. Külföldön? a nyelvet anyanyelvi szinten kell tudni- hogy "játszani" tudj a beszéddel...

Egy másik egyetem mellett nem megy a profivá válás. A színművészetin (Bp, Kaposvár) öt évig napi tíz órában megy a ének-hangképzés, mozgásképzés, beszédóra, mesterség-dráma gyakorlatok... a képességfejlesztés nagyon nehéz, lassú folyamat, nagy kitartást igényel.

2015. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Színészetet nem kell feltétlenül tanulni. Vannak olyan hírességek, akik sosem jártak drámaórákra vagy színművészetire, mégis befutottak. Elmész egy meghallgatásra vagy drámaklubba, ott majd eldől, van-e értelme foglalkoznod vele.
2015. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki magadat valamilyen amatőr színjátszókörben.
2015. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Amatőr csoport, persze, minden hülye lehet "színész". Éljen a végtelenül igénytelen Budapest Éjjel Nappal.

Ha komolyan gondolod, akkor egyetem.

2015. júl. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

"Vannak olyan hírességek, akik sosem jártak drámaórákra vagy színművészetire, mégis befutottak"


Ja, de nem a színészi teljesítményükkel, hanem a "celeb" mivoltukkal. Persze ez is út, de nem ez volt a kérdés.

2015. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg pl. őt: [link]

Huszonéves koráig köze se volt a színészethez, mégis nagyon tehetséges színésznő. És ő csak egy a sok közül. Azért csak a nagy "celebeket" tudjátok felhozni ellenpéldának, mert ők folynak a csapból is, de rajtuk kívül van rengeteg olyan igazán jó színész is, akik sosem tanulták a szakmát.

2015. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam az amatőr színjátszó körön, de sajnos énekelni nem tudok.
2015. júl. 24. 11:03
 8/11 anonim ***** válasza:
mégis.. hány éves vagy? szabad énekelni tanulni, furulyázni - az az ének hangtartomány és nagyon segíti az ének tanulást, a tiszta hallást is A színész mesterség tanulása abból áll, hogy testével, hangjával, mozgásával, mimikájával és lelki beleérző képességével meg tudja jeleníteni a szerepét. Ez nagy és összetett feladat. Hosszan készülnek rá. Ahogy a sportoló is egyre magasabbra teszi a lécet, és közben dolgozik, hogy át tudja vinni.
2015. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok.
2015. júl. 24. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem minden színjátszókörben kell énekelni...
2015. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!