Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki szeretném próbálni az...

Ki szeretném próbálni az akvarellfestést. Milyen festéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Régen rengeteget rajzoltam, de csak grafittal, festeni nem igazán festettem. Nagyon megtetszett az akvarell, szeretném kipróbálni.

A problémám csak annyi, hogy ha már elkezdek valamit, szeretem normálisan csinálni, így nem szeretnék olyan minőségű festékkészletet vásárolni, amit kb. áltsuliban használnak.

Viszont túlzásba sem szeretnék esni, hiszen nem biztos, hogy bejön a dolog.

Tehát valami "középkategóriás", jó minőségű, de mégsem profi és egetverően drága cuccot szeretnék.

A leírások alapján talán a szilkés egyszerűbb lenne, de igazából csak otthon festek, nem szabadban, szóval végül is mindegy.

Mivel színekkel sosem dolgoztam, jó lenne, ha készletet javasolnátok, vagy ha olyat mondtok, amit egyesével lehet vásárolni, akkor pár színt említenétek, amit mindenképp érdemes beszerezni.


Előre is köszönöm a segítséget!:)


2015. júl. 31. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Ha konkrét készletet vennél mégis, akkor vannak azok amik ilyen kör alakúak és pár rétegben egymásra tekerhetőek. Azok szerintem elég jók, de nem a legjobbak, csak nem tudom árban mennyi fér még bele. Ami nekem nagyon bejött az a van gogh szilkés. Azt hiszem 650 ft körül van 1, de sokáig elég. Én azt javaslom, hogy a 3 alapszínt vedd meg, abból mindent kihozhatsz lényegében.
2015. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Azok a kerekek tényleg jók?

Van Goghból is találtam készletet, nem is vészes annyira:

[link]

[link]


Meg ezt a típust néztem még:

[link]


Ezt nem ismered esetleg?:)

2015. júl. 31. 16:51
 3/23 A kérdező kommentje:

Winsor and Newtonból van kisebb is: [link]

Ez csak 13 euró, az tényleg nem vészes.

2015. júl. 31. 16:52
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem rosszak azt mondanám. Kicsit könnyebb a szilkésből erőteljes színt kicsikarni, de avval is lehet szépeket festeni. Amúgy nem, sajnos azt a márkát nem ismerem, de nem hinném, hogy nagyon rossz.
2015. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2015. júl. 31. 16:59
 6/23 anonim ***** válasza:
A Winsor & Newton tényleg nagyon jó. Jó áron van és eszméletlen jó minőség. Vackot venni szerintem nem éri meg, ha van nem drágán tényleg jó is. Direkt gagyit ne vegyél.
2015. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele:)
2015. júl. 31. 20:01
 8/23 anonim ***** válasza:
Még a st Petersburg akvarellek is viszonylag jók,gyakorlásra,de tény a W&N az nekem is jobban bejött.
2015. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ, akkor szerintem maradok a W&N-nál:)


Tudtok esetleg olyan oldalakat, ahol bővebben olvasgathatok az akvarellfestésről? Amolyan "akvarellfestészet kezdőknek" vagy "tippek és trükkök akvarellfestéshez" jellegű dolgokra lenne szükségem. Persze keresgélek én is, csak hátha valaki ismer ilyet:)

2015. aug. 2. 12:58
 10/23 anonim ***** válasza:

Bár angol,de szerintem látni fogod miért jó,ha nem is tudsz annyira angolul.

[link]


Volt még egy jó,de sajna nem működik.

2015. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!