Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki szeretném próbálni az...

Ki szeretném próbálni az akvarellfestést. Milyen festéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Régen rengeteget rajzoltam, de csak grafittal, festeni nem igazán festettem. Nagyon megtetszett az akvarell, szeretném kipróbálni.

A problémám csak annyi, hogy ha már elkezdek valamit, szeretem normálisan csinálni, így nem szeretnék olyan minőségű festékkészletet vásárolni, amit kb. áltsuliban használnak.

Viszont túlzásba sem szeretnék esni, hiszen nem biztos, hogy bejön a dolog.

Tehát valami "középkategóriás", jó minőségű, de mégsem profi és egetverően drága cuccot szeretnék.

A leírások alapján talán a szilkés egyszerűbb lenne, de igazából csak otthon festek, nem szabadban, szóval végül is mindegy.

Mivel színekkel sosem dolgoztam, jó lenne, ha készletet javasolnátok, vagy ha olyat mondtok, amit egyesével lehet vásárolni, akkor pár színt említenétek, amit mindenképp érdemes beszerezni.


Előre is köszönöm a segítséget!:)


2015. júl. 31. 14:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A vastagabbakat is érdemes elővizezni és kifeszíteni (ragasztószallggal, szerintem ne az enyvessel, van ilyen sárga) Ugyanis az elővizezettbe nem ivódik be annyira az első réteg, szóval jobban tudod alakítani. Ecsetből ami nekem nagyon bejött az a munkácsy szibériai mókusszőr, de külföldön nem hiszem, hogy olyat találsz:D Viszont a kialakítása olyan, hogy az tövénél vastagabb, majd rettenetesen elvékonyul a végére és hosszabb is a szőr része mint általában az ecseteknek. Méretből inkább a középnagyokat ajánlanám, mert akvarellt sok vízzel szokás festeni és azokba sok víz fér és némelyikkel(ezért jó a munkácsy) lehet vékonyan is dolgozni. De kezdetben nem kell venni 8 millió ecsetet, úgyse fogod tudni használni mindet. Én 3 al indítanék: egy középnagy hosszúkásabb, egy kicsi hosszúkás és egy közepes lapos.
2015. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi ismét:) Már alig várom, hogy kipróbálhassam:D

Gyakran szoktál festeni? Megmutatnád egy alkotásod (akár privátban)? Kíváncsi vagyok:)

2015. aug. 4. 14:48
 23/23 A kérdező kommentje:
Ó, most nézem, hogy ketten írtok:) Mindkettőtök munkáit szívesen megnézném, ha nem nagyon titkos:D
2015. aug. 4. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!