Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a magyar tanáromnak?

Figyelt kérdés

Nem szabad olyan műveket olvasni, amelyekben trágár beszéd előfordul, mert a gyerek azt veszi természetesnek.

A szomorúságról, bánatról lehangoltságról, unalomról szóló műveket olvasni nem kellene, mivel búba taszítjuk a befogadót. Szenvedünk eleget enélkül is. Ilyen alapon sok művet ki kellene hagyni.


2015. aug. 24. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs igaza.

Ilyen alapon temetésre se kellene menni, az is szomorú dolog.

2015. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Ekkora hulyeseget:D
2015. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy az irodalom célja nem a dekadencia bemutatása, hanem a felemelés, a szórakoztatás.
2015. aug. 24. 21:09
 4/14 anonim ***** válasza:

Az irodalom célja az élet bemutatása.

Az életben pedig van vidámság - és van szomorúság is. Vannak szép és vannak csúnya események.

2015. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor a Himnusz is egy rakás trágya szerinte.
2015. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos életkorban talán. Esetleg egy melankóliára hajló tininek nem az Ifjú Werther szenvedéseit kell olvasnia. De hogy egyáltalán nem, azzal nem értek egyet.
2015. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A szomorúságos témában egyet értek az előttem szólókkal.


A trágár kifejezésekről:

Ha egy karakter használja, nem feltétlenül gond, hozzá tartozik a személyiségéhez.


Akkor viszont szerintem nem jó, ha elbeszélő részben van, pl.:ku..ra örült neki, hogy... és hasonlók

2015. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor a szórakoztatókból is lehet válogatni. Engem pl Villon kifejezetten szórakoztat, míg lehet hogy őt nem. Nem válogatni kell.. nem erről szól szerintem.
2015. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ha ez valóban így van, akkor felmerül a kétség, hogy a hölgy vagy úr ért-e az irodalomhoz. A trágár beszéd egyáltalán nem ritka a szépirodalomban. Csak egy példa: Parti Nagy Lajos novellái, de Varró Dani is használ trágár kifejezéseket. De nem csak a kortárs művekben vannak trágár szavak. Előttem is írták Villont, de szívesen a tanárod kezébe nyomnék egy kötetnyi pajzán Janus Pannonius verset is, had művelődjön.

Ha pedig a "búba taszító" műveket sem lenne szabad olvasni, akkor kidobhatnánk a világ irodalmának bő 90%-át.

Ezt a tanárt én egy vakbuzgó kereszténynek tudom elképzelni, de ha komolyan gondolja, amit mondott, akkor a Bibliát egyenesen tiltani kéne.

2015. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
9-es vagyok. Csak a félreértés elkerülése végett, a Bibliát, meg úgy általában bármilyen könyvet, szerintem nem szabad tiltani. Úgy értettem, hogy a tanár elvei szerint való irodalom oktatás alapján kellene tiltani.
2015. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!