Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szépek ezek a fotók? (bővebben...

Szépek ezek a fotók? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
A fiam fotóiról van szó, nagyon szeret fotózni, ez a hobbija. Engem csak az érdekelne hogy lehet e belőle fotós téren is valaki? Nektek tetszenek a fotók? Nézzétek meg a horvát országban készülteket mindenképp! Link: [link]

2015. aug. 31. 08:49
 1/6 A kérdező kommentje:
[link] -íme az összes fotó!
2015. aug. 31. 08:53
 2/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
szépnek szépek, de még van mit tanulni, kompozíció, beállítások, tehnika terén is, a kidolgozás viszont túl sok, a különleges effektusok nekem nem tetszenek, túl ráhúzott...sok év tanulás és gyakorlás kell ahhoz, hogy valakiből igazán jó fotós legyen, az nem csak abból áll, hogy odaírjuk a nevünk mellé, ugyanakkor ha már tanult s fejlődik akkor kell jó gép és ami fontosabb, jó objektívek is, nem olcsó mulatság...sok sikert :)
2015. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapjában véve tetszenek.

Vannak köztük nagyon jók, meg vannak olyanok is, amire azt mondom, hogy megállja a helyét az előttem szóló kritikája.


De összességében mindenféleképpen pozitív a benyomásom.

2015. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

+ látszik, hogy szereti és igyekszik. Van pár fotója, amit jónak is mondanék.


- nekem hiányzik belőlük a finomság - nyilván, hogy meglegyen a kellő érzéke hozzá, ahhoz rengeteg gyakorlás és tanulás kell. És persze alázat.

Amikor kezdő voltam, én is roppantul széteffektezett, már-már ízléstelen fotóimtól voltam elájulva. Pár hónap gyakorlás, és szerintem ő is rájön, hogy a kevesebb több :)


Javaslom, hogy, ha egyelőre nem is tanfolyamra, de egy "digitális fotózás alapjai" könyvre fektessetek be. Megérné azt a 2-5 ezret. Abból megtanulhatja az alapszabályokat (pl. kompozíció)

Plusz: deviantart fotós részlegét nézegesse sokat. Rengeteget lehet onnan is tanulni. ( mondjuk, akkor, ha már meg tudja különböztetni a művészetet a giccstől)

Amint ezekkel megvan, akkor mutassatok pár újabb képet tőle :)

2015. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van köztük egy pár szép fotó, és van 1-2, ami kiváló nyaralásfotó lehetne, ha volna benne egy kicsit több plusz. Általában túleffektezettek a képek. Mondjuk nem tragédia, minél többet foglalkozik valaki a fotózással, annál inkább leszokik erről.

Olvassa a szakirodalmat. Minden tudásszinthez meg lehet találnai azt a könyvet, ami mond újat, és nem túl száraz még egy hobbistának sem. Ha talál egy témát, akkor azt fotózza le több látószögből, álljon kicsit messzebb is, vagy próbálja meg kiragadni egy részletét. Kísérletezzen a beállításokkal. És ami a legfontosabb, hogy legyen kritikus önmagával szemben. Jövőre a nyaraláskor biztos jobb képeket készít majd. :)

Ha nem vagyok indiszkrét, ezek a képek telefonnal, vagy rendes géppel készültek? Milyen géppel?

2015. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem szeretnék senkit megsérteni, sem a kedvét elvenni, de ezekből a képekből kiindulva esélye sincsen a komolyabb fotózásra, de alapvető hibákat vét. Mégegyszer is bocsánat, mert nem kritizálni szeretnék hanem jótanácsot adni.
2015. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!