Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok pontosítani?

Tudnátok pontosítani?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Első olvasás után nagyon megragadott egy idézet Gárdonyi Géza művéből, Az egri csillagokból. Bár másodjára még nem veselkedtem neki, de kerestem bőszen. A gond csak ott van, hogy még fejezetet sem tudok mondani, hiszen pár nap leforgása alatt csak úgy faltam a könyvet, összemosódnak a cselekmények.

Tehát a könyvben nem találtam, kerestem hát az interneten. Gyanítom, valamilyen formában fellelhető, de mivel nem egy felkapott idézet (pontosabban, nem is találkoztam eddig ezzel a részlettel idézet formájában), nem sikerült rátalálnom.


Az idézet úgy hangozhatott, hogy "Az agár sem erős kutya, mégis megfogja a nyulat."

Tehát a lényege az volt, hogy nem csak az erős, bátor tud érvényesülni, hisz nem mindenki hős, de lám, ésszel és furfanggal is nagy sikereket érhetünk el, ahogyan az agár, amely nem egy erős kutya, de a gyorsasága verhetetlen.


Ha valaki felismerné, nagyon megköszönném a segítséget vagy bármi féle pontosítást!



2015. szept. 2. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
- Ej - felelte Zrínyi -, nem a kar ereje a fő, hanem a szív ereje: a bátorság. Egy agár megkerget száz nyulat is.
2015. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönet érte!

Ment a zöld pacsi.

2015. szept. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!