Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vlagyimir Majakovszkij mely...

Vlagyimir Majakovszkij mely versét ajánlanátok, ami rendesen odavág a politikai elitnek vagy olyat, ami nektek tetszik, nem a politikai életet célozza meg?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 01:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majakovszkij versei még véletlenül sem a politikai életet célozták meg, abban az időben nem is lehetett volna.
2015. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Beszélgetés Lenin elvtárssal akkor miről szól?
2015. szept. 3. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Hányas ez a vers? Hirtelen nem találok hozzá dátumot.
2015. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A "Beszélgetés Lenin elvtárssal" éppen hogy benyal Leninnek, szerencsére hóttában.


Az "Önagyonülésezők" c. versét ajánlanám.

Teljes szövege itt,

[link]

a 42. hozzászólásban van.

2015. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam, az orosz futurizmus idején hogy lehetett volna már ilyet írni?

Azonnal száműzetés lett volna belőle. Bolsevizmus kritikák jóval később születhettek csak, és jóval mérsékeltebben.

2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Beszélgetés Lenin elvtárssal nekem elsőre ironikusnak tűnt. Úgy látszik tévedtem.
2015. szept. 3. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megállja a helyét az ironikus olvasat, persze azt nem tudhatjuk, hogy M. is annak szánta-e. De az Önagyonülésezők ismeretében ez csöppet sem zárható ki.


M. azért nem a rendszer költője volt, és nem véletlenül lett öngyilkos sem, már ha valóban az lett.


Az átkosban, kisgyerekként hallottam az alábbi viccet:

- Mik voltak Majakovszkij utolsó szavai öngyilkossága előtt?

- ???

- "Ne lőjetek, elvtársak!"


Még oroszul is hallottam ezt a viccet.

2015. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!