Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet fejleszteni a...

Hogy lehet fejleszteni a rajztudást?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Rajzolással.


Van egy rakás könyv, tanfolyam is neten. Ha angolul tudsz az segít. Torrent oldalak tele vannak vele.

2015. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendszeres gyakorlással. Kezdjél egyszerűbb tárgyakkal, csendéletekkel, majd jöhet a portré, végül a csúcs az akt. Ha egy aktot jól meg tudsz rajzolni, akkor bármi mást is.

Kezdj mozdulatlan tárgyakkal, majd mozgó dolgokat is rajzolj (állatok pl.), végül emlékezetből rajzolj.

Sokat krokizz.

2015. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. A módszerre az amit a második írt inkább szerintem. Jobb a valóságot rajzolni és magadtól rájönni dolgokra, mint egy könyv utasításait követni és képeket másolgatni. (krokizás=gyors pár perces rajz, rengeteget lehet belőle tanulni az arányokról, a dolgok fontossági sorrendjéről és arról, hogy mikor nem szabad elveszni a részletekben)
2015. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Én grafikusként, alapvetően három fajta rajzolást különböztetek meg.

1. zsigerből, fejből jön valami ihlet és lerajzolom, mindenféle gondolkodás nélkül (általában ezt nevezik művészetnek)

2. Mikor a megrendelő igénye felkelti az érdeklődésemet és rákattanok a témára. Amolyan félihlet.

3. Munka. Mikor semmi kedvem rajzolni, festeni, de meg kell csinálni.


A fejlesztést a 2-es, 3-as szakaszhoz hasonlítanám. Csinálni kell.

A valódi fejlődést viszont az 1-es állapot hozza! Mikor az "akarom" szón van a hangsúly. Akkor mindenképp megvalósítom. Lelkesen, élvezetből, szerelemből!

Én szinte születésem óta mániákusan rajzolok, festek. Késztetést érzek, akkor nekem muszáj alkotnom! Ilyenkor mindegy mire, de megjelenítem a gondolatomat. Rendszeresen firkálok pl. az íróasztalon lévő jegyzettömb lapokra. :-) Alkottam már falra, ajtóra, fára, fémre, üvegre, de a sulis füzeteim is mindig célpontban voltak (sajnos, a tanárok nem mindig díjazták), újságokat és képes vagyok összefirkálni máig. :-) Tévéműsor újságot ne is adjanak a kezembe, mert átfirkálom :-D

Műszaki rajzot, web és videografikát is tanultam. Utóbbi területen dolgoztam tévéknél 15 évig. Az rányomta a bélyegét hagyományos kézi alkotásra. Napi 12 óra munka után nem volt kedvem alkotni. Abba az időben nagyon keveset rajzoltam, festettem. Bár hozzájárult ehhez, hogy nem tudom értékesíteni az alkotásaimat. :-(

Jelenleg itthon dolgozom, de most is nehezen megy az értékesítés. Számtalan ember dicséri a műveimet, ám vásárolni nem szeretnek. Weblapom is olyan, akár egy múzeum, csak nézegetik, lájkoljék és ennyi. :-(

Az ikea-ban tudok mérges lenni, mikor látom, megveszik a sok hülye lenyomatot, miközben nagyjából ugyanannyiért tőlem valódi egyedi alkotást is vehetnének. :-( :-(

2015. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Rajzolj sokat, és a legfőbb ÉLVEZETBŐL ÉS SZERETETBŐL RAJZOLJ NE KÉNYSZERBŐL!!!!!
2015. szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!