Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ismertek tudatos mugyujtoket?

Ismertek tudatos mugyujtoket?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akik tudatosan epitik fel a gyujtemenyuket. Miket gyujtenek? Festmeny, rezkarc, kepeslap...

2015. okt. 11. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. A rendőrség. Tudatosan begyűjti azokat akik a hatalomnak az útjában vannak.

Remélem, példát nem kell mondanom.

2015. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Én régi képeslapokat gyűjtök, igaz, nem túl régóta, és nem túl nagy alaptőkével, de ismerek jópár komoly gyűjtőt.

Nos, nagyon fura gyűjtési területek akadnak.

Például:

- van, aki csak egy adott terület (pl. Vas megye) településeinek régi (1945 előtti) képeslapjait gyűjti, célja, hogy minden apró faluról legalább 1 lapja legyen

- van, aki csak egy adott várost gyűjt

- van, aki mindenféle református templomot ábrázoló 1. VH előtti lapot gyűjt

- van, aki újévi üdvözlőlapokat gyűjt, de csak olyanokat, amin éjfélt mutató óra van!

- van, aki az összes Füzesi Zsuzsa képeslapot szeretné összegyűjteni

- van, aki csak "hibás" lapot gyűjt (pl. el van írva egy betű, vagy az épületek tükrözve vannak a lapon, stb)

- van, aki dedikált színészes lapokat gyűjt

- van, akinek mindegy, hogy a képeslap képes oldala mit ábrázol, a lényeg, hogy a postai bérmentesítésben legyen valami "extra"

- van, aki 1920 - 1945 közti irredenta képeslapokat gyűjt

- van, aki mindent (tárgyak, levelezőlapok, képeslapok, stb) gyűjt, ami cserkész téma.


Most hirtelen ők jutottam eszembe.

Azért jó a képeslap, mert nagyon sok helyen semmire nem becsülik őket, és több ezer darabos képeslaphagyatékhoz lehet hozzájutni pár száz forintból. És ez főleg igaz volt 20-30 évvel ezelőtt, amikor tényleg ugyanolyan hobbigyűjtésnek számított a képeslap, mint a bélyeg, vagy a szalvéta. Mert jelenleg azért az igazán ütős képeslapoknak akár több tízezer forintos áruk is lehet, így kialakult egy kereskedő réteg, akik csak képeslapok adás-vételéből élnek.


Üdv.:

polarbeer

2015. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Polabeer! Tudom magam is adtam -vettem, meg gyűjtő is vagyok, de olyat keveset ismerek, akik?Pl kiadattak a gyujtemenyuket könyv formájában!net szoktál járni a mabeosz székházba vagy a pecsaba?
2015. okt. 16. 13:28
 4/6 polarbeer ***** válasza:

Könyv formájában is többen adják ki, de még többen adják közre a gyűjteményük 1-1 darabját pl. települési honlapokon. Ill. van olyan ismerősöm, akinek a községházban van állandó kiállítása.


Nem vagyok pesti, nem járok ezekre a helyekre, vidéki bolhapiacokról, hagyatékokból, és Internetről szerzem be a darabjaimat.

2015. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hova valósít vagy ha szabad kerdeznem? Mi a gyűjtési teruleted?
2015. okt. 16. 23:31
 6/6 polarbeer ***** válasza:

Pápai vagyok, és a pápai kistérség 1945 előtti lapjait gyűjtöm. Szeretném, ha mind a 49 településről lenne legalább 1 lapom.

[link]

2015. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!