Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tudatos álmot elfogadja-e a...

TheDonut kérdése:

A tudatos álmot elfogadja-e a kereszténység?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már egy ideje gondolkoztam azon, hogy elkezdjek-e tudatos álommal foglalkozni. És a bökkenő, hogy keresztény vagyok, szóval nem tartom kifejezetten helyénvalónak, hogy egy "meditációhoz hasonló" dologba fogjak, ám mégis nagyon szeretem az álmokat. Anyám azt mondja, hogy Isten alvásra és álmokra adta az estét, de nekem nem kell megbolygassam. Utána is olvastam a dolognak, és az én meglátásom szerint teljesen független. Ti hogy gondoljátok?

U.i.: Nem vagyok katolikus. Metodista (protestáns) felekezetbe járok, és ott gyakorlom a vallásom, szóval ne gyertek légyszíves Szűz Máriával, meg mindenféle Szentekkel... Csak Isten és az Ő Fia! *smile*



2015. máj. 14. 19:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
a biblia beszél arról, hogy a vég idején az emberek fiai és lányai álmokat látnak majd...
2015. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Az ima is "meditációhoz hasonló" dolog, ha jól csinálják.

A kereszténység története és a Biblia amúgy tele van álomlátásokkal. Még Jézus eljövetelét is legelőször József álmában jelenti meg az angyal! (Mát 1,20)

2015. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Na de ha jársz felekezetbe és gyakorlod a vallásod, akkor miért nem kérdezed meg a lelkészedet???
2015. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
29%
A Biblia súlyos bűnnek minősít mindent, amit gyűjtőnéven okkultizmusnak, vagy divatos kifejezéssel ezotériának neveznek. A Bibliában lévő álmok Istentől voltak, nem pedig más szellemektől, illetve nem tudatos tevékenység következtében. A kereszténység az agykontrollt, a hipnózist, az akupunktúrát, a jógát, a keleti meditációt sem fogadja el, miért fogadná el a tudatos álmot? Annak idején nagyon szerettem Popper Péter egyik könyvét, de ma már bottal sem piszkálnám meg.
2015. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, én is vallásos vagyok, de szerintem a keresztény szellemmel minden összeegyeztethető, amivel nem ártasz másnak. Hagyd ezt a baromságot, hogy ennyire meg akarsz felelni a betűknek, a keresztény szellemiség szempontjából tökmindegy, hogy tudatosan alszol-e vagy sem. A lényeg az, hogy milyen ember vagy.
2015. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Honnan lehet tudni, hogy egy álom Istentől jön-e vagy nem?
2015. máj. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Pietrosol ***** válasza:
83%

Sziasztok!


Asperrimus!


"A kereszténység az agykontrollt, a hipnózist, az akupunktúrát, a jógát, a keleti meditációt sem fogadja el,..."


Ennek a kijelentésnek mi az alapja?

2015. máj. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Asperrimus


A tudatos álmodás nem feltétlenül kapcsolódik az ún ezoterikához.

Az alvás kutatás is foglalkozik vele nem keveset. Meg az ember spontán is ráeszmélhet arra hogy álmodik élete során nem egyszer. A te hozzáállásoddal a szimpla álom mi az alap agyi működés része, is valamilyen démonizált akármi.

2015. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%

"A kereszténység az agykontrollt, a hipnózist, az akupunktúrát, a jógát, a keleti meditációt sem fogadja el,..."


A kereszténység és a hül*eség között k. nagy ám a különbség, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok vallásos, sőt. :)))

(de ismerek tök normális hívőt is, igaz csak kettőt :D)

2015. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

"A Biblia súlyos bűnnek minősít mindent, amit gyűjtőnéven okkultizmusnak, vagy divatos kifejezéssel ezotériának neveznek."


Ez hol található pontosan a Bibliában? Maga Jézus Krisztus mondta,hogy "Ugyanazokat megtehetitek mint én,sőt,még nagyobbakat is"

Tehát mi is a baj a tudatos álmodással?

2015. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!