Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Képek rajzoláshoz?

Képek rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

Már régóta rajozolok és festek (főleg olajjal), de eddig még nem ábrázoltam embert, csak csendéletet és tájképet.

Vagyis, hogy pontos legyek, tegnap rajzoltam először így, s rajztanárom szerint nagyon jó lett, csak a perspektívát rontottam el a kanapénál, amin ül a csaj⊙△⊙


Na mindegy, a lényeg, hogy olyan embert ábrázoló képeket keresek, ami lehetőleg nincs agyonszerkesztve, és jól látszódik rajta az arc (hogy profilból vagy szemből van, az mindegy). Egész alakos is lehet. Ha a képen nő szerepel, akkor klassz lenne rajta olyan ruha, ami redőzött, mert így a drapéria rajzolást is gyakorolnám>=<


Már én is keresgéltem, és találtam is pár jót, de valahogy egyik sem az igazi...


Előre köszi a válaszokat:)



2015. okt. 16. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt ismerem,de sajnos túlerőltetett pozíciók vannak benne.Érdekességként mondom,hogy lehet olyan anyagot venni valahol,ahol több szögből ugyanaz a model ugyanabban a testtartásban e van fotózva és lehet forgatni stb..

2015. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lényegében fogtam a mappáimat, és a kedvenc zenészeimről küldtem neked képeket. Arra akarok kilyukadni, hogy bárki alkalmas arra, hogy megrajzold. És bármilyen kép. nem kell annak kimondottan "rajzolásra való" képnek lennie. Bármit lerajzolsz, azzal gyakorolsz.



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nagyon egyszerű a megoldás, bárhonnan szerezhetsz bárkiről, csak használni kell a google-t, (vagy azt se). Beírod, hogy "face", vagy "human", etc. Vagy ha akarod, kiválasztasz egy általad kedvelt hírességet, arról aztán tömérdek képet ki fog dobni a kereső.

Csak annyi a lényeg, hogy ne csak simán álljanak, vagy nézzenek az emberek, hanem legyen a képen mozgás, vagy valamilyen arckifejezés. De szerintem inkább az anatómiát, vagy az arányokat kéne tanulnod először...

[link]

2015. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Az anatómia megy, mert rengeteget rajzoltam manga stílusban, és bár arc és árnyékolás szempontjából nem túl részletes, a testarányokat és jópár testtartást is megtanultam belőle:)

2015. okt. 17. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!