Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok az instagramnál...

Tudnátok az instagramnál igényesebb fotómegosztó oldalakat mondani?

Figyelt kérdés
Hobbiból fotózom, és az instagram nagyon szűretlen, nincsen hozzám hasonló réteg(akik nem magukat és a kajájukat fotózzák), sem profi fotósok... A Flickr pl tele van igényes munkával profiktól, igényes hobbifotósoktól, csak utálom a felületet, ezért csak keresni szoktam rajta.

2015. okt. 30. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül egy kicsit alaposabban az Instagramon, mert nagyon sok profi használja komoly alkotásra is, nem csak esetleges kattintgatásra (mint én).


A magyar Pörneczi Bálint, Gárdi Balázs, M. Schmidt János is nagyon igényes munkát végez az Instagramon, a külföldieket me felsorolni is nehéz. David Guttenfelder, Ben Lowy, Pete Souza képeit mindenképp érdemes megnézni, de nagyon sokan vannak mások is, akik a műfajt komolyan véve a mobiljukkal alkotnak az Instagramra. Persze nem csak a profik között vannak, akik nagyon jó képeket töltenek Instagramra, az amatőrök között is szép számmal akadnak igényes és tehetséges fotósok is, akik nem csak a kajájukat fotózzák.


Hátha ad néhány támpontot pár írásom:

[link]


Azon kívül a National Geographic, Sports Illustrated és a legtöbb újság, hírügynökség, galéria, alkotócsoport és önálló fotósok is nagyon sokan töltenek fel Instagramra nem mobillal készült, de minőségi és igényes képeket.


Amit egyre nagyobb problémának érzek, hogy gyakran nehéz, vagy akár lehetlen eldönteni, hogy egy kép mobillal készült, vagy komolyabb géppel és optikával. Persze a legtöbb esetben szerintem nem számít, mert csak az fontos, hogy a kép jó-e, vagy sem. De azért vannak, akiket feszélyez, hogy a mobilos képek és az akár profi gépekkel és teleobjektívekkel készült képek egy ligában versenyeznek az Instagramon.

2015. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összetett válaszodat, olvasgattam nálad, pár fotóst be is követtem.
2015. okt. 31. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy akiknek tetszenek a képei, azok milyen #hastag -eket használnak, aztán nézz rá azokra a hashtegekre, hogy mások, akik szintén használják őket, milyen képeket csinálnak, így lehet újabb jó képeket, fotósokat, vagy akár közösségeket is találni.


Van, aki egyáltalán és sokan (én is) eléggé találomra használják a hashtageket, de vannak azért olyan hashtagek is, amiket sokan és következetesen használnak, így azok elég jól követhetővé tesznek stílusokat, műfajokat, stb. Igaz sokan inkább csak a saját dolgaikat rendezgetik vele.


Magyar hashtagek közül érdemes kiemelni a #mik és az #everydayhungary #everydaybudapest hashtageket


Nemzetközi hashtagek közül talán leginkább a #portrait #photojournalism #documentary #reportage #nature #travel #everydayeasterneurope #everydayeverywhere

2015. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!