Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol jelent meg Ady Endre...

Hol jelent meg Ady Endre Október 6. című verse? Miért nincs benne az Ady összes versei kötetben?

Figyelt kérdés

Az interneten több helyen is megtalálható ez a vers, amit a szegény 4. általánosba járó gyerekemnek meg is kellett tanulnia. Biztos Ady Endre verse? Több irodalomkedvelő családtagunk állítja, hogy ilyen sorokat Ady sose írt volna le.

[link]



2015. nov. 3. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nem szerepel, és valóban nem Ady stílusa.

2015. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 4. 19:46
 3/3 anonim válasza:

Nekem is gyanús volt a vers, a MEK-es Ady-összesben én sem találtam, de végül itt megleltem: [link] (az oldal alján).

Eszerint Adynak ez a korai verse az Ady Endre összes versei kritikai (I.) kiadásban is megjelent. Aztán megtaláltam több Ady-összesben is, a Kötetbe nem sorolt versek cím alatt, az 1898-as keletkezésű versek között. (Online antikváriumoknál a neten is megtalálod.)

Érdekes egyébként, hogy az egy évvel később írt, Feledjetek!... című (kötetben szintén meg nem jelent) verse sokkal "adysabb", ez már megtalálható az első válaszoló által linkelt MEK Ady-összesben is.

2016. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!