Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik festőművész mondta...

Melyik festőművész mondta ezt? " Ami ötször távolabb van ötször kékebbnek látszik" ( Vagy valami ilyesmi )

Figyelt kérdés
Azt hiszem Van Gogh de nem biztos. valaki segítsen ki :)

2015. nov. 9. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez konkrét festőhöz köthető. Ez egy létező természeti jelenség, levegőperspektívának hívják: a távolabbi hegyek kékebbnek látszanak a közelebbieknél. Meg van erre a fizikai magyarázat is, hogy miért.


Körülbelül olyan, mint hogyha azt kérdezted volna, hogy ki találta ki azt, hogy 2+3=5 :)))

2015. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem nem, ezt valamelyik híres művész jelentette ki konkrétan, de lehet, hogy pontatlanul idéztem, azért tűnik túl egyértelmű kijelentésnek. Tanultam is, mert művészetis főiskolába jártam, de egyszerűen nem jut eszembe, hogy ki volt az.
2015. nov. 10. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!