Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen jellegű politikamentes...

Milyen jellegű politikamentes történetek kedvéért vásárolnátok meg könyvesboltban vagy interneten keresztül egy elbeszéléseket, kisregényeket tartalmazó kiadványt?

Figyelt kérdés
Novellistaként milyen témakörökben kelthetném fel leginkább az olvasók érdeklődését? Esetleg kiadnátok pénzt egy igényes megjelenésű, érdekesen megszerkesztett, mélytartalmú novelláskötetért vagy szépirodalmi kiadványok vásárlásakor leginkább csak klasszikus regény jöhet szóba?
2015. nov. 16. 18:40
 1/5 Molyember ***** válasza:
És akkor majd te olyat írsz? Ne viccelj már! Írd azt, ami benned van, különben az egész nem ér semmit, ráadásul nem is leszel rá képes.
2015. nov. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: El sem tudom képzelni minek az alapján gondolod azt, hogy nem lennék rá képes? Ismersz talán? Vagy esetleg csak személyeskedni és kötözködni szeretnél? Másrészről honnan tudod, hogy korábban már nem voltam–e rá képes? Mondtam én ilyet egyetlen mondattal vagy akár csak félmondattal is? Ezenkívül bizonyára sohasem hallottál még olyanról, hogy egy bármiféle művész – akár író is lehet az illető – megrendelésre dolgozik? Nekem persze nem ez a célom, csak olyan témákban szeretnék írni ami az embereket valóban érdekli is, ráadásul ez még mindig nem azt jelenti, hogy nem azt írom ami belőlem jön. Kicsit sem ezt jelenti, egyáltalán nem. Máskülönben ha hallottál már pl. a reneszánsz zenéről, akkor nyilván azt is tudod, hogy ennek legnagyobb része, főként azok a szerzemények amelyeket ma majdhogynem az egekig magasztalunk, mind–mind megrendelésre, adott igényeknek megfelelően készültek. Ilyen megrendelő volt pl. a Medici–család, akik Firenze fejedelmei voltak. Mozart annak ellenére, hogy csodagyerek volt, kezdetben mégis a bécsi arisztokrácia megrendelésére írta jobbnáljobb szerzeményeit. Esetleg a Sixtus-kápolna és annak freskói? Talán Michelangelo festményei valaki másból kerültek napvilágra? Az antik Attikai és Mükénéi kultúra, dalversenyek és kardalok? Több példát most nincs kedvem hozni mert elfáradtam, de holnap ha gondolod teleírom majd az oldalt erre vonatkozó példákkal és tanmesékkel...
2015. nov. 17. 01:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy az előzőhöz hasonló félnótások válaszaiból köszönöm, de nem kérek.
2015. nov. 17. 09:24
 4/5 Molyember ***** válasza:
Rengeteg kezdő írót és hasonló kirohanást láttam már, hidd el, tapasztalatból mondom: nem fog menni. Ha menne, nem itt érdeklődnél, hanem írnál.
2015. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetetet és abban leírtam azt, hogy mire gondoltam egészen pontosan. A kérdéssel kapcsolatos válaszokat továbbra is szívesen fogadom. Főként a konkrét kérdésre érkező konkrét válaszok érdekelnének. Köszönöm szépen!
2015. nov. 17. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!